İlçeler

Manisa Sarıgöl’de bağ hasadı bitti ısırgan otu hasadı başladı

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde hasreti sona eren üzüm bağlarının sararan yaprakları ve bağların dibinde yetişen ısırgan otları yeni gelir kapısı oluşturdu. Manisalı kadınlar şimdi ısırgan otlarını toplayarak satmaya başladı.

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde üzüm hasadına gitmesi ile birlikte Şimdi de ısırgan otu ve üzüm bağlarının sararan yaprakları toplanmaya başlandı. Manisalı kadınlar bir yandan saç Bir de yaparken bir yandan da ısırgan otlarını pazarda satarak gelir elde ediyor.

Görsel şölene dönüştü

Manisa Sarıgöl’de sararan üzüm bağlarının dibinde ısırgan otları yetişiyor. Yeşeren ısırgan otları ile sararan yapraklar adeta görenlere görsel Şölen sunuyor. Manisalı Kadınlar da Sarıgöl havasında Yaşar Anıt ısırgan otlarını toplamaya başladı. Kadınlar bu otları pazarda satarak gelir elde etme imkanı da bulunuyor.

Pide yaparak da satıyorlar

Manisa Sarıgöl ünlü kadınlar ısırgan otları not olarak satmanın yanında pidenin içinde kullanarak da satıyor. Hem pide olarak hem de yeşillik olarak ısırgan otu Manisalı kadınlara ciddi bir ek gelir sağlıyor.

Başa dön tuşu