Medya

Manisa Şehir Hastanesi’nde kronik yara bakım polikliniği açıldı

Manisa Şehir Hastanesi’nde kronik yaraların bakım ve takibinin yapılabilmesi için “Kronik Yara Bakım” polikliniği açıldı.

Manisa Şehir Hastanesi’nde kronik yara bakım ve takibi için açılan poliklinikte Gastroenteroloji Cerrah Opr. Dr. Serdar Öter ve Hemşire Meryem Özdemir’den oluşan ekip çalışacak.

Manisa İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Karaca, kronik yara bakım polikliniğinin incelemesinden sonra şu açıklamayı yaptı:

“Yara bakım konusu sağlıkta çok önemli. Burada çabuk iyileşen yaralar değil, daha çok kronik hatalıklara bağımlı iyileşmesi zor yara türleri. Örnek göstermek gerekirse diyabetik hastalarda oluşan dolaşım bozukluğuna bağlı doku beslenmesi sorunları ile ortaya çıkan yaralar. Kanser hastalarında oluşan bası yaraları, bu tip sorunlar en çok karşılaştığımız sorunlardan. Bu kronik yarası olan vatandaşlarımızın ortada kalma gibi bir durumu olabiliyor. Bir hekim ve çalışanlarla birlikte hastalarımızın hızlı biçimde iyileşmesini hedefledik. Şehir Hastanesi Başhekimine gösterdiği hassasiyet için teşekkür ediyoruz. Manisa Alaşehir ve Akhisar’da benzer biçimde yara bakım polikliniklerimiz kısmi olarak devredeydi. Bu biçimde merkezde de bir poliklinik açarak vatandaşlarımız için bu hizmeti sunuyoruz.”

Gastroenteroloji Cerrahisi Uzmanı Dr. Serdar Öter’in yorumu ise şöyle oldu:

“İnsan ancak kendi başına gelince anlar diyorlar ya kronik yara durumu da böyle bir şey. Kronik yaralar 4 ila 6 hafta boyunca iyileşmeyen yaralardır. İnsanlar bu yaralardan maddi ve manevi olarak problemler yaşar. Elimizden geldiğince biz de hastane yönetimimiz ile poliklinik kurduk. Randevu almaya ihtiyaç duymadan Çarşamba günleri vatandaşlara hizmet vereceğiz. İnsanların mağdur olmadan iyileşmesine yardımcı olmak için halkımıza daha güzel hizmet sunacağız.”

Manisa  Şehir Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Serkan Saka’nın açıklaması ise şöyle oldu:

“Sağlık Müdürü Erol Bey, destek ve motivasyonu ile yara polikliniğimiz geçen hafta hizmet vermeye başladı. Şu an için randevusuz şekilde sadece Çarşamba günleri hizmet veriliyor. Talep artışı olursa ilerleyen günlerde ek poliklinik açılabilir. Tüm kronik yarası olan vatandaşları hizmet alması için bekliyoruz.”

Manisa Şehir Hastanesi’nde Kronik Yara Bakım Polikliniği kısmında atardamar ve toplardamar tıkanıklığına bağlı yaralar, yatak yarası, diyabetik yaralar ve diğer tüm kronik yaraların tespiti ve hastaya özel tedavileri düzenli takipler ile birlikte yapılıyor.

Başa dön tuşu