Yaşam

Manisa’daki Sedat Şık’ın Elinden Hayırseverler Tuttu

Manisa'da hayırseverler 6 yaşındayken geçirdiği rahatsızlık sebebiyle ayağı eğrilen Sedat Şık'ın tedavisini yaptırdı.

Manisa’nın tanınmış simalarından Sedat Şık’ın 6 yaşında rahatsızlanması sonucu eli ve ayağında eğrilik oluştu. Hayırseverler, yara bandı ve mendil satarak geçimini sağlayan Şık’ın tedavisini yaptırdı.

Yapılan başarılı operasyon sonucu Şık’ın eli ve ayağındaki eğrilik düzeldi. Şanlıurfa Siverek’ten Manisa’ya göçen ailenin 9 çocuğundan biri olan 32 yaşındaki Sedat Şık’ın çocukluğunda geçirdiği havale sebebi ile ayağında eğrilik meydana geldi.

Sağ ayağı ve eli eğrilen, zihinsel engeli oluşan Şık, eğitimine devam edemedi. Şık, ailesinin geçimine katkı sağlamak için mendil ve yara bandı satışı yapmaya başladı.

Ameliyat İçin Kampanya Başlatıldı

30 Ekim 2020 tarihindeki deprem sonrası depremzedelere yardım için yara bantlarını İzmir’e götürmesiyle de gönüllerde taht kuran Şık’ın eli ve ayağındaki eğriliğin ameliyatla düzeltilmesi için Manisa Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları’nın katkıları ile kampanya başlatıldı.

Genç adam, Ankara’da bulunan özel bir hastanede ameliyat edildi. Operasyon sonrası ayağı normal görünümüne kavuşan Şık, alçı ve sargıların alınmasının ardından ayakkabı giyeceği günlerin hayali ile yaşıyor.

Şık, AA muhabirine, tedavisinde emeği geçenlere teşekkür ettiğini, iyileştiği için çok mutlu olduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu