Asayiş

Manisa’da bir evde yapılan aramada resmen cephanelik çıktı

Manisa’nın Ahmetli ilçesinde Güvenlik güçleri tarafından bir evde gerçekleştirilen arama sonucunda çok sayıda silah ve mermi ile silah yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

Manisa il Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Ahmetli ilçesinde gerçekleştirilen istihbarat çalışmaları sonucunda 1 şüphelinin evine baskın düzenlendi.

Evden cephanelik çıktı

M.K isimli şüphelinin adresine yapılan operasyonda ikamette arama gerçekleştirildi. Ekipler bile içeride gördüklerine inanamadı. Şüphelinin evi cephaneliği aratmazken evde çok sayıda silah ve mermi bulundu. Ayrıca adreste yapılan aramada silah yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildiği öğrenildi. Şüphelinin evinden çıkanlar ise şu şekilde; 3 adet el yapımı tabanca, 14 adet 9 mm çapında fişek, 11 adet 7.65 mm fişek, 6 adet tabanca şarjörü, 4 adet kabza, 2 adet üst kapak takımı, 2 adet uyuşturucu madde içiminde kullanılan aparat, 43 adet tabanca yapımında kullanılan çeşitli boy ve ebatlarda muhtelif malzeme. Adresine baskın yapılan şüpheliye Jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınarak karakola götürüldü.

Başa dön tuşu