Asayiş

Manisa’da birimler gece boyunca çalıştı

Manisa’da akşam saatlerinden itibaren sağanak yağış etkisi artarak fırtınaya dönüştü. Bu sabaha karşı saatlere kadar Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ekipleri teyakkuza geçerek Manisa halkının yardımına yetişti.

Manisa’da sağanak yağış ve fırtınanın artarak etkisini göstermesi sebebiyle Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri alarma geçti. Tüm gece, sabaha kadar sürdürülen çalışmalar ile fırtınadan kaynaklı olumsuzluklar giderilmeye çalışıldı.

MASKİ Genel Müdürlüğü birimleri, kentteki fırtına ve sağanak yağışın etkili olması sebebiyle kriz masası oluşturdu ve teyakkuza geçen ekipler vatandaşların olumsuz bir durum yaşamaması için çalıştı.

Çatı uçması, ağaç devrilmesi, su baskını gibi durumlara hemen müdahale ederek Manisa halkının rahat etmesi için ellerinden geleni yaptılar.

Yağışla birlikte oluşabilecek taşkın ve benzeri problemlere yönelik MASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri büyük çaba gösterdi. MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay ile MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik ve Kanalizasyon Dairesi Başkanı Mümin Deniz, kanalizasyon hatlarının temizlenmesi ve yağmur suyu ızgaralarının temizliği gibi çalışmaları sahadan takip etti. Ani yağış nedeniyle oluşan birikintilere kısa sürede müdahale edilmesi, tıkanan rögar ve mazgalların temizlenmesi sayesinde daha büyük felaketlerin önüne geçildi.

Hızlı müdahale için 185 Çözüm Merkezi sabaha kadar çalıştı ve gelen tüm ihbarlara hızla yanıt verildi.

Başa dön tuşu