Medya

Manisa’da İYİ Parti’nin sürpriz adayı

Manisa’da il başkanını belirlemek için 15 Ocak’ta yapılacak seçimlerin adayları belli oldu. Tunç Önsoy, Erhan Dumlu ve Zafer İksir’in Genel Merkez içerisinde anlaştığı, tek listede üç başkan adayı olarak yarışacakları açıklandı. Seçime kalan az zamanda Ünal Abdullah Gürbüz ise sürpriz bir aday olarak açıklandı.

İl binasında yapılacak kongrede Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz’ın yardımcısı olan Ünal Abdullah Gürbüz, başkan adayı olduğunu açıkladı. Diğer adaylar açıklanırken İl Başkanı Hasan Eryılmaz yanlarında bulunurken Ünal Abdullah Gürbüz açıklanırken yoktu. Şehzadeler ilçe Başkanı Ahmet Çelik ve Başkan Yardımcısı Hatice Örülüler yanında yer aldı.

Diğer partililer ve Yunusemre Belediyesi Başkan adayı Kürşat Mithat Özkan’ın katıldığı toplantıda 4. Başkan adayı Ünal Abdullah Gürbüz açıklamasında şunları söyledi:

“Ankara yollarını aşındırdık. Beraber çok yorulduk, emek verdik, hiç öflemedik. Çünkü altına, kurucu olarak imzamızı attığımız parti programımız ve arkasında dimdik durduğumuz cesur liderimiz vardı. Meral Akşener hanımefendi 25 Ekim 2017’de ‘Medeniyet yolunun taşlarını, sadece cesurlar döşer’ diyerek o karanlık günlerde hepimiz için umut veren bir kıvılcım oldu. Kıvılcımlar sizler sayesinde büyüdü, alev oldu. Şimdi yine sizler sayesinde büyüyüp güneş olup yakında Türkiye’yi kucaklayacak. Bu kıvılcımlardan birisi olan ben, önce iyi bir eş ve iyi bir baba, sonra emekli öğretmen ve eski belediye başkanı ve son olarak İyi Parti Manisa il teşkilatının kurucularından olan ben, Ünal Abdullah Gürbüz, bugün karşınıza 15 Ocak 2023 tarihindeki Manisa 3. Olağan İl Kongresinde il başkan adayı olarak çıkıyorum.”

“Manisa’da ayağa kaldıracağız”

Başkan adayı olan Gürbüz, “Biz İyi Partililer olarak biliyoruz ki; Türkiye’miz sahipsiz değil! Devletimiz sahipsiz değil! Milletimiz sahipsiz değil. İyi Partililer olarak buradayız. Çünkü Manisa’mız da asla sahipsiz değil. Biz güçlü bir Manisa İyi Parti teşkilatı için ihtiyacımız olan her şeye sahibiz…”

Yaptığı konuşmada İl Başkanı Adayı Gürbüz aday olmasındaki tek amacın Manisa halkına hizmet etmek olduğunu ve herhangi bir makam beklentisi olmadığını şu cümlelerle açıkladı, “Aday olmamın tek amacı, bu riski ortadan kaldırmaktır. Görev sürem boyunca ya da sonrasında hiçbir siyasi makama, milletvekilliğine ya da belediye başkanlığı görevlerine talip değilim. Bunu buradan, şimdiden, tüm Manisa kamuoyuna ve dava arkadaşlarıma açıkça beyan ediyorum.”

Başa dön tuşu