İlçeler

Manisa’da kadına yönelik şiddete karşı mahalle toplantıları yapılıyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan organizasyonlar kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele günü çerçevesinde mahalle toplantıları düzenleniyor. Toplantı bu defa Tunca Mahallesi’nde yapıldı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele günü çerçevesi kapsamında Mahalle toplantıları düzenlemeye devam ediyor. Bu defa toplantı Tunca Mahallesi’nde yapıldı.

Mahalle toplantılarının ikincisi yapıldı

Manisa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde 25 Kasım kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele günü kapsamında Mahalle toplantıları hız kesmeden devam ediyor. Mahalle toplantılarının ikincisi bu defa Tunca Mahallesi’nde İstiklal İlkokulunda gerçekleştirildi. Toplantıya katılanlar arasında Manisa Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Dairesi Başkanlığı Mahalle Hizmetleri Şube Müdürü Nuray Çevirmeci, Psikolog Merve Ateş, Avukat Rümeysa Hasboyacı Arslan, Tunca Mahalle Muhtarı Suna Maragoz ile İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği görevlileri ile Toplum Destekli Polis ekipleri de vardı.

Konuşmalar yapıldı

Tunca Mahallesi’nde gerçekleştirilen toplantıda Şube Müdürü Nuray Çevirmeci ve Psikolog Merve Ateş Kadına yönelik şiddet hakkında konuşma gerçekleştirdi. Ayrıca Avukat Rümeysa Hasboyacı Arslan da kadınlara hakları konusunda bilgi verdi. Manisa İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından da İçişleri Bakanlığı tarafından kadına karşı şiddete yönelik mücadele için hazırlanan KADS uygulaması hakkında bilgiler verildi.

25 Kasım Cuma günü de toplantının Gölmarmara ilçesi Atatürk Mahallesi’nde yapılacağı öğrenildi.

Başa dön tuşu