Yunusemre

Manisa’da kadınlara pastacılık kursu verilecek

Manisa’da kadın ve demokrasi Derneği İl Temsilciliği tarafından kadınlara pastacılık kursu verilecek. Kadem tarafından hayata geçirilen ‘Hamurunda Şefkat Var Mutfak Atölyesi’ ile Kadınlar meslek öğrenecek ve iş sahibi olma imkanı bulacak.

Manisa Kadem İl Müdürlüğü temsilciliği tarafından Yunusemre Belediyesi, Şehzadeler Belediyesi, Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Nihal Akçura Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi iş birliği ile Ocak ayına kadar kadınlara pastacılık kursu verilecek. Kursa şu anda 17 kadın katılıyor. Kadınlara eğitim Nihal Akçura Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yiyecek içecek alanı şefi Gülhan Sigortacı tarafından veriliyor. Kurs boyunca katılımcıların yüzden fazla kurabiye ve pasta çeşidi öğreneceği tahmin ediliyor. Ayrıca yapılan işbirliği kapsamında kadınlara istihdam imkanı da verilecek.

Kadınlar verilecek olan kurs sayesinde hem pastacılık işini öğrenme imkânı bulacak hem de sonrasında iş sahibi olacak. Manisa il temsilcisi Uzman Dr Ümit Ataman konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Manisa ili genelinde yaşayan öncelikli olarak dezavantajlı ve sosyoekonomik seviyesi düşük kadınlarımız olmak üzere istihdamını pastacılık ve ekmekçilik üzerinden sağlamak isteyen, profesyonel kariyer planlamasını gastronomi üzerine inşa etmek isteyen, hobi amaçlı da olsa zamanını en verimli şekilde değerlendirip, beceri kazanmak isteyen kadınlarımıza; atölye tahsis edip, atölyede profesyonel eğitimler veriyoruz. Kadınların iş hayatında yer almaları konusunda farkındalık oluşturulması ve iş gücüne katılımının sağlanması için “Hamurunda Şefkat Var Mutfak Atölyesi” projesini hayata geçirdik.”

Başa dön tuşu