Medya

Manisa’da kar başladı! Turuncu kod uyarısı

Manisa’ya bağlı Demirci ilçesinde kar yağışı başladı. İlçenin yüksek rakımlı bölgeleri daha şimdiden beyazlar içinde kaldı.

Manisa Demirci ilçesinde yüksek rakımlı bölgelerde başlayan kar yağışı ile birlikte merkezde sağanak yağış hakim. Demirci – Simav yolu üzerinde başlayan kar ile beraber yamaçlar karla kaplandı. Bazı araçlar yolda kaldı, ekipler müdahale ederek kurtardı.

Kar temizleme ve buzlanmaya karşı tuz çalışması ise bölgede ekipler tarafından sürdürülüyor. Kar yağışı 1470 rakımlık Akçakertik mevkisinde şimdiden 20 santimetre oldu. Kar yağışının etkili olduğu bölgedeki sürücüleri yetkililer buzlanmaya karşı uyarıyor.

Manisa için turuncu kod uyarısı

Turuncu kod verilen Manisa’da hava durumunun tehlikeli olacağı öngörülüyor. Hasar ve kayıpların muhtemel olacağı bekleniyor. Şiddetli yağış ve fırtınaya karşı vatandaşlar tedbirli olmalı.

Şiddetli yağış ve fırtınadan en çok etkilenecek bölgelerden birisi Manisa. Dün yaşanan sağanak yağış ve fırtına nedeniyle Manisa’da bir çatı uçmuş ve çevredeki bina ve park halindeki bir araca zarar vermişti.

Manisa’ya turuncu kod uyarı gelmesi nedeniyle herhangi bir kazadan sakınmak için vatandaşlar dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

Başa dön tuşu