Medya

Manisa’da kuyumcunun kuyumcuyu soyduğu hırsızlık!

Manisa’da komşu olan iki kuyumcunun birinin diğerini tekrar tekrar soyduğu güvenlik kameralarında ortaya çıktı. Kuyumcunun, son günlerde ürün satışı yapmamasına rağmen azalma olduğunu düşünmesiyle geriye dönük kamera kayıtlarını taraması akabinde gerçek ortaya çıktı. Komşusu olan kuyumcunun son 1 ayda kendisini 6 kere aynı yöntemle soyduğunu gördü. İhbarda bulunan kuyumcu şikayetçi oldu.

Manisa’da ürünlerinin azaldığını fark eden kuyumcunun geriye dönük kamera kayıtlarını incelemesiyle birlikte hırsızlık olayını fark etmesi bir oldu. Hırsızın ise komşu kuyumcusu olduğunu görmesi şaşkına çevirdi. M.G. isimli şahıs yan komşusu olan kuyumcu arkadaşını her defasında aynı yöntemi kullanarak soydu. Bahanesi ise kendisinde olmayan ürünleri müşteriye göstermekti. Bu bahane ile el çabukluğunu kullanıp tablaların arasına vitrinden ürünleri çalan M.G. güvenlik kamerası sayesinde yakalandı.

Esad Ömer Karaköse, son bir aydır satış yapmadıkları halde ürünlerin azaldığını düşündüğü için kayıtları inceledi ve küpe, bilezik, çerçeve, tuğra gibi toplamda 270 gram altınının kayıp olduğunu tespit etti.

Komşularına çok güvendiklerini söyledi

Kuyumcu Esad Ömer Karaköse ve ablası İlknur Baydar, “18 Ocak’ta ürünlerin eksik olduğunu fark ettik, sonra da 30 yıllık dostluğumuzun olduğu komşumuzun ürünleri çaldığını belirledik. Kamera kayıtlarına bakınca daha çok malımızı çaldığını gördük. 270 gram ürün yok. Geçmişe dönük ürün eksiği de belki de var, polis onun tespitini yapıyor. Şikayetçi olduk ve polis baskını ile giderek kendi mallarımızı seçtik. Bu bizi maddi ve manevi olarak yıktı. Birlikte yiyip içiyorduk, dertleşiyorduk, en büyük yıkım yakınımızdan geldi.” ifadelerini kullandı.

Karaköse: Manen daha çok yıkıldım

Kuyumcu Esad Ömer Karaköse kamera kayıtlarını izledikten sonra, “Çok güvendiğim bir abimizdi, hatta çarşıda güvendiğim tek kişiydi. Kendisine manevi abim der, vitrinimizi de sürekli verirdik. Tablalarımıza hiç bakmazdık, güveniyorduk ona. Alıp gidiyor, getiriyor şu kadar oldu diyordu deftere yazıyorduk. Fakat son zamanlarda mal eksildiğini fark ettik. Kamera kayıtlarına bakınca bize sormadan tablaların arasına sıkıştırıp aldığını gördük. Maddi kısmı sonra geliyor, ama daha çok manen yıkıldık. 6 defa hırsızlığı yakaladık, 270 gram bir kayıp olduğunu gördük. Dükkanında arama kaydı çıkarıldı, tespit ettiklerimizi aldık. Şimdi gözaltında ifadesi alınıyor. Şikayetçi olunca polis arama çıkarttı, savcı da görüntüleri görünce arama çıkardı.” dedi.

M.G. adlı kuyumcu ise adli kontrol şartı ile şu an serbest. Ancak geriye dönük geniş çaplı araştırmanın devam ettiği öğrenildi.

Başa dön tuşu