Medya

Manisa’da öldürülen kadının ailesi en ağır cezayı istedi

Manisa’ya bağlı Saruhanlı ilçesinde darp edilerek eşi tarafından öldürülen kadının ailesi, suçlunun en ağır cezayla yargılanmasını istedi.

Kurban Mutlu Menekşe’nin 20 yaşındaki kızı Gaye Yıldız, Afyonkarahisar’da annesini defnederken muhabirlere son zamanlarda görüşmediği için sıkıntılarını bilmediğini açıklamıştı.

Yıldız, annesinin Manisa’ya gittikten sonra elinden telefonunun alındığını ve kendisini arayamadığını düşündüğünü söyledi. Kötü haberin gelmesiyle büyük bir acı yaşadığını söyledi.

Memleketleri Afyonkarahisar’a annesini defneden Yıldız, annesinin vücudunda kesikler olduğunu söyledi ve şunları ekledi, “Yetiştirme yurdunda büyüdüm, şimdi annesiz kaldım. Bu adamın müebbet hapis almasını istiyorum, peşini bırakmayacağım. Diğer kadınlar gibi olmayacak, ben anneme doyamadım. Hiç kimse böyle ölmeyi hak etmiyor. Annemin ayaklarının altında bile kesikler vardı, hala gözümün önünden gitmiyor o hali.”

Aynı acıyı başkaları yaşamasın

Menekşe’nin kardeşi, Murat Menekşe de kardeşinin bedenini o halde görünce canının yandığını söyledi.

Bir insanın bunu nasıl yapabildiğini aklının almadığını söyleyen Murat Menekşe, “Üçüncü cinayetini işlemiş. Böyle insanlar ağır cezalar alsın istiyorum, bir daha çıkıp kimsenin canını yakamasın. Kardeşimle en son 4 ay önce görüşmüştüm. Yanıma çağırdığım da bana gelemeyeceğini söylemişti. Neşe dolu bir insandı ablam, ablamı kandırmış.” dedi.

Kız kardeş Asiye Menekşe’de ablasının sıkıntı çektiğini bilmediği için yardımcı olamadığın söyledi. Menekşe, ablasını sığınma evinden alıp kendisine ve çocuklarını alarak daha önce baktığını vurgulayarak “Kadınlarımız neden böyle ölüyor? Başımıza gelene kadar böyle şeylere inanamıyordum. Böyleleri dışarı çıkmasın istiyorum.” dedi.

3 eşini öldürdü

31 Aralık 2022 gününde bir kadının İstasyon Mahallesi’ndeki binanın girişine birisini gömen kişiyi şikayet etmesiyle öğrenildi. Manisa Saruhanlı ilçesinde imam nikahlı eşi Mutlu Menekşe’yi öldüren Necati A.’nın daha önce 1984 yılında ilk eşini bıçaklayarak ve 2003’te tahliye edilince ikinci eşini de ütüyle işkence ederek öldürdüğü öğrenildi.

Başa dön tuşu