Asayiş

Manisa’da pavyonda çalıştırıldığı iddia edilen kız çocuğuyla ilgili Özgür Özel’den çağrı geldi

Bir haber sitesinde  “hayatı karartılan çocuk” başlığı ile bir kız çocuğunun pavyonda çalıştırıldığı öne sürülmüştü. Söz konusu haberi sosyal medya hesabından paylaşan CHP’li Özgür Özel, bakana çağrıda bulundu.

CHP Manisa milletvekili Özgür Özel, bir haber sitesinde 12 yaşındaki bir kız çocuğunun cinsel istismar uğradıktan sonra devlet yurduna yerleştirildikten sonra yaşadıklarını anlatan haberi sosyal medya hesabından paylaştı. Özgür Özal Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık A bu konuda çağrıda bulunurken konunun takipçisi olacağını söyledi.

Özgür Özel’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şu şekilde;

“Şimdi detaylarını vermeyeceğim. Ama lütfen herkes, Kısa Dalga haber programında Hale Gönültaş imzalı bir haberi okusun. Bu Manisa’da geçen bir olay ve Aile Bakanlığı’nı ilgilendiren bir haber. Sizin bizim yurtlarımızda olmaz, biz de her şey çok güzel, zaten duyduğumuzda da gereğini aynen yapıyoruz diyen Derya Yanık’a söylüyoruz. Manisa çocuk yuvasında 12 yaşında bir kız çocuğu cinsel saldırıya uğruyor. Daha sonra başına inanılmaz kötü olaylar geliyor. Pavyonlarda çalıştırıldığı, uyuşturucu komasına girdiği belirtiliyor. Manisa Ruh ve Sinir Hastanesi’nde tedavisi devam ederken hastane yetkililerinin hastanede kalması yönündeki görüşüne rağmen, tedavisi yarıda kesilerek Çiğli yurduna gönderildiği anlatılıyor. Çiğli yurdundan kaçıyor ve 12 gündür kayıp. Derya Yanık bizim yurtlarımızda olmuyor diyorsun ya, başka yerde oldu ama gereğini yaptım diyorsun ya işte senin bakanlığın işte senin sorumluluk alanın. Bu olayın Derya Yanık’ın bu meselenin üzerine nasıl gideceğini bu yaşananların hesabını nasıl vereceğini takip edeceğiz.”

12 yaşındaki kız çocuğu pavyonda çalışıyor

Özgür Özel’in bahsettiği Haber’deki iddialar ise kan dondurdu. Hale Gönültaş imzası ile kısa dalga internet sitesinde yayınlanan haberde 12 yaşındaki bir kız çocuğunun Manisa’da 2 kişinin cinsel saldırısına uğradığı ve sonrasında çocuk yurduna yerleştirildikten sonra yurttan kaçarak pavyonda çalıştığı öne sürülüyor.

Başa dön tuşu