İlçeler

Manisa’da Sarıkamış şehitleri için anma töreni düzenlendi

Manisa’da Sarıkamış şehitleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından 22 Aralık Sarıkamış şehitlerini anma günü ne özel tören düzenlendi. Törende aynı zamanda Rus askerlerinin Mezarlarının yapılması içinde hazırlanan projenin sunumu yapıldı.

Manisa’da Sarıkamış şehitleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Sarıkamış şehitlerini anma günü düzenlendi. Sarıkamış şehitleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı Özgür Demir, Rus askerlerinin mezarlarının yapılması için proje başlattıklarını duyurdu. Demir açıklamasında şöyle konuştu; “Çanakkale’de nasıl Anzak askerlerinin mezarlarını ziyaret için binlerce kilometre öteden ziyaretçiler geliyorsa Sarıkamış için de kapı komşumuz Rusya’dan insanlar dedelerini ziyarete gelecek” dedi.

Manisa’da anlamlı tören

Manisa’da 22 Aralık Sarıkamış şehitlerini anma Günü’ne özel olarak tören düzenlendi. Sarıkamış şehitleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı. Sarıkamış şehitleri anısına hazırlanan tiyatro gösterisi de törende sergilendi. Ayrıca Sarıkamış Derneği tarafından Rus askerlerinin mezarlarının yapılması için başlatılan projenin de sunumu yapıldı.

Başa dön tuşu