Medya

Manisa’da yağış hakim olacak, yağışlı hava durumu ne kadar sürecek?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre Manisa’da önümüzdeki haftadan başlayarak yağış hakim olacak.

Son yapılan hava tahminlerine göre İstanbul’un doğusu, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kısımları ile kıyı kesimleri yağmurlu, İç Anadolu’nun kuzey kesimlerinde karla karışık yağmur bekleniyor. Doğu Karadeniz’in kıyı kesimlerinde ve Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz kısımlarında akşam saatlerinde yağmur olacak. Doğu Anadolu ve İç Anadolu’nun doğusunda ise kar yağması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı son değerlendirmelerde ise Doğ Akdeniz’in doğusu, Marmara’nın doğu kesimleri, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Doğu Anadolu, Karadeniz’in kuzey ve batısında, Güneydoğu Anadolu ile Van, Bitlis, Bingöl ve Muş çevrelerinde de yağmur beklenmekte.

Hava tahminlerine göre iç ve yüksek kesimlerin karla karışık yağmurlu olması bekleniyorken Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava sıcaklığında kayda değer bir değişiklik olmadığını söylüyor. Yurt genelinde mevsim normalleri sürerken güneyli yönlerden hafif ve ara ara orta kuvvette, Karadeniz kıyı kısmında ise kuvvetli olarak rüzgar olacağı söylendi.

Başa dön tuşu