Medya

Manisa’da yol çalışmaları, hangi yollarda çalışma yapılıyor?

Manisa Büyükşehir Belediyesi çalışmaları başlattı. Yalnızcuma –  Kulalar yolu ile 11 kilometrelik Bardakçı, Demirci ilçesinde 7 kilometrelik TCK bağlantısı için asfalt sezonu hazırlığı başladı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, asfalt sezonundan önce hazırlıklara başladı. Demirci ilçesinde TCK bağlantısı 7 kilometre, Yalnızcuma Kulalar yolu ile 11 kilometre Bardakçı – Mahmutlar yolu asfalt yapılması planlanıyor.

Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları için 2023 yıl asfalt sezonu hazırlıklarına başladı. Trafikte probleme neden olan yerlerde yol genişletme, virajlar ve su geçişleri için boru döşeme, temel dolgu gibi çalışmalar ekiplerce Demirci’de başlatıldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı açıklama yaptı. Her iki güzergahtan trafiği tehlikeye sokan kısımlar için virajlarda ve yollarda genişletme çalışmaları gerçekleştiriliyor. Su geçişleri için de temel dolgu ve boru döşeme çalışmaları yürütülüyor. Bu çalışmalar 10 mahalle ve bağlı yerlerin faydalanması için yoğun olarak başlatıldı.

Başa dön tuşu