İlçeler

Manisa’nın doğası çevreci projelerle korunuyor

Büyükşehir Belediyesi aralık ayı meclis toplantısı ikinci oturumu yapıldı. Belediye Başkanı Cengiz Ergün toplantıda yaptığı açıklamada MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak yeni yatırımları anlattı. Özellikle güneş enerji santrali yatırımı sayesinde Alaşehir’de 1 megavat gücünde tesis yapılacağını belirten Ergün Manisa’nın doğasının korunması için çevreci projeler geliştirdiklerini söyledi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin olağan aralık ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün başkanlığında gerçekleştirildi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, toplantı sırasında güncel projeler ile ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi. Manisa’nın çevreci projeler ihtiyacı olduğunu söyleyen Ergün, enerji ihtiyacının karşılanması noktasında MASKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde güneş enerji santrali yatırımlarına devam edeceklerini dile getirdi.

ALAŞEHİR’DE İNŞA EDİLECEK

Alaşehir’de inşa edilmesi beklenen güneş enerji santrali ile ilgili bilgi veren Ergün şu ifadeleri kullandı; “Enerji ihtiyacımızın karşılanması noktasında güneş enerji santrallerine büyük önem veriyoruz. Manisa merkez atıksu arıtma tesisine ve Seyitli Mahallemize daha önce toplamda 2 megavatlık güneş enerji santralleri kurmuştuk. Bu tesislerimiz faal bir şekilde çalışıyor. Şimdi de Alaşehir ilçemize 1 megavat gücünde bir santral yapacağız. Bu ilçemizdeki içme suyu elektrik giderlerinin bir bölümünü karşılayacağımız tesisin ihalesini 13 Aralık Salı günü gerçekleştirdik. Bu projemizin şu anki tamamlanma bedeli ise 24 milyon 286 bin TL’dir. Ayrıca Yunusemre ilçemiz Seyitli mahallemize kuracağımız 5 megavatlık güneş enerji santralimizin ihalesini Cuma ya da Pazartesi günü yapacağız. Çevreci projelerimiz ile hem doğamızı koruyoruz hem de elektrik giderlerimizi azaltarak bütçemizin daha büyük bir bölümünü yatırım ve hizmetlerimize ayırıyoruz. Şimdiden bu çevreci yatırımlarımızın hayırlı olmasını diliyorum. Manisa’mız, yüzünü güneşe döndü diyebiliriz” dedi.

Başa dön tuşu