Medya

Manisa’nın esnaf babası bir kez daha Recep Çınar

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, 70. Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda Recep Çınar 35 senedir hizmet veriyor. Tekrar güven tazeleyerek başkanlığa bir kere daha seçildi.

Genel kurul Kooperatif Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti. Manisa Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Geriter ile birlikte Başkanvekili ve Lokantacılar Odası Başkanı Mehmet Akgül, esnaflar ve oda başkanları yapılacak seçimle yakından ilgilendi. Fatih Çataldere, Divan Başkanlığı Alaşehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı olarak tercih edildi.

Recep Çınar, Manisa esnaf ve sanatkarları ile ülkemiz için hayırlar getirmesini temenni ederken şunları aktardı:

“14 Temmuz 2021 senesinde Laleli Cumartesi Pazarı’nda genel kurul olarak toplanmıştık. Pandemi süreciydi, kapalı alanda yapmamıştık. Bugün genel kurulumuzu çok şükür kendi evimizde yaptık. O zaman genel kurulda 3 seneliğine seçilmiştik, fakat başkanlığımızın yaptığı ana sözleşmedeki değişiklikle seçimler 4 yılda bir yapılacak. 2025 senesinde bir mali kongre, 2027 yılında ise seçimli kongre olacak. Yapılacak kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Hayatını kaybeden esnaf ve sanatkarlarımızı rahmetle anıyorum.”

Başkan Çınar, ekonomik sıkıntılarla hep birlikte boğuştuklarını ifade ederken, esnaf ve sanatkarlar için bunun daha fazla olduğunu söyledi. Esnaflar ayağa kalkmalı diye aktarırken devletin ve hükümetin de bu konularda attığı adımlarla biraz da olsa yardımcı olduğunu belirtti. Esnaf ve sanatkarlar için belirlenen kredi oranının 500 bin TL’ye yükseltildiğini söylerken de hükümete destekleri için teşekkür etti.

Başa dön tuşu