Medya

Manisa’nın içme suyu tesislerine inceleme yapıldı

MASKİ (Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi) Genel Müdürü Burak Aslay, Manisa merkezine giden Gürle, Ilıca ve Akpınar İçme Suyu Tesislerinde inceleme gerçekleştirdi.

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Manisa’yı besleyen Ilıca, Gürle ve Akpınar İçme Suyu Tesislerinde inceleme gerçekleştirdi.

Burak Aslay, ilk önce Manisa merkeze içme suyu sağlayan Ilıca İçme Suyu Üretim Tesisi ile Akpınar İçme Suyu Dağıtım Tesislerinde incelemelerini yaptı. Sonrasında Manisa’ya içme suyu ihtiyacının diğer kısmını sağlayan Gürle Doğal Kaynak Suyu ve Tesisini inceledi. Aslay ile beraber Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer ve Elektrik Makine Malzeme İkmal Dairesi Başkanı Kemal Anaç, Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Emir ile birlikte şube müdürleri katıldı.

Aslay, Akpınar İçme Suyu Dağıtım Tesisine ziyarette bulundu. Tesisin işleyişi ile alakalı bilgiler topladı. Vatandaşlar için verimli su temini noktasında Akpınar İçme Suyu Dağıtım Tesislerindeki mevcut sondaj kuyularına ek olarak yeni açılacak sondaj kuyularının yeriyle alakalı da inceleme yaptı.

Genel Müdür Aslay incelemelerinde “Manisa merkeze su temini yapan Ilıca sondajlarının olduğu bölgedeki sondaj çıkış boruları ile ana iletim hattı değiştirilecek daha verimli ve kesintisiz su temini sağlanabilecek. Ilıca İçme Suyu Dağıtım Tesisinde 1,5 kilometrelik bir hattın çelik borularla değişimi gerçekleştirilecek. Projenin ihalesi tamamlanmış ve sözleşme aşamasında olup süreçten sonra çalışmalar ivedilikle başlayacak. Şimdiden Manisa halkına hayırlı olmasını diliyorum.” açıklaması yaptı.

Gürle’ye kazandırılacak olan yeni bir su havzası ile ilgili Aslay, “Gürle İçme Suyu Tesislerimize yakın olan bir bölgede daha önce bir sondaj kuyusu açılmıştı. MASKİ heyetimizle beraber sondajların yer tespitini yaparak görüş alışverişi gerçekleştirdik. ‘İşimiz Su’ diyerek bu yolda Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün öncülüğünde Manisalı hemşerilerimize daha sağlıklı su temini için çalışmalarımız hızla devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu