Kırkağaç

Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde köylüler hasat ettikleri ürünlerden kazandıkları parayla okul yaptırdı

Manisa’nın Kırkağaç ilçesine bağlı Bostancı Mahallesi’nde köylüler Muhtar ile birlikte topladıkları zeytinlerin hasadından kazandıkları para ile okul yaptırdı.

Manisa’nın Merkez Kırkağaç ilçesine bağlı Bostancı köyü Mahalle Muhtarı ve çiftçiler köy halkından Zeytin zeytinyağı gibi ürünler toplayıp sattı. Ürünlerden elde edilen gelirle mahalleye okul yaptırıldı.

Mahalleye yeni bir okul kazandırdılar

Manisa Kırkağaç ilçesine bağlı Bostancı Mahallesi’nde yaşayan köylüler bu yıl hasatlarının bir bölümünü okul yaptırılması için mahalle muhtarlığına bağışladı. Mahalle muhtarları ve köylüler zeytin ve zeytinyağı mahsullerini satarak dönüştürdü. Toplanan vakitle birlikte mahalleye yeni bir okul için inşaata başlandı. 600 metrekarelik alana yapılacak okulun 15 derslikli ve 3 katlı olduğu öğrenildi.

Köylülerin hasat ettikleri ürünlerin geliri ile yaptırdıkları okulda akıllı tahtalar, laboratuvarlar, Dış görünüm dikkat çekti. Mahalle muhtarı Mehmet Tarlacı konu ile ilgili yaptığı açıklamada “2019 yılında hayalimiz Bostancı’ya bir ilk öğretim okulu kazandırmaktı. Bununla okul müdürlerimiz ve mahalle halkıyla toplantı yaparak mahallemize 600 metrekare 15 derslik 3 katlı okulumuzu mahallelimizin katkılarıyla gerçekleştirdik. Katkı veren Bostancı Mahalle halkına teşekkür ediyorum. Kırkağaç Jandarma Alay Komutanlığımız bu konuda bize çok destek verdi. Alay’da zeytin topladık. Mahalle halkından zeytin ve yağ topladık hem de manevi destek aldık. Topladığımız zeytin ve zeytinyağı ile ayni nakdi yardımları bu okulumuza aktardık ve köyümüze okul kazandırdık. Destek olan köy halkına sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Başa dön tuşu