Asayişİlçeler

Manisa’ya 11 milyon 675 bin TL yatırım! Temiz içme suyu

MASKİ Genel Müdürlüğü, içme suyu tesisi için 11 milyon 675 bin TL yatırım yaptı. Ilıca içme suyu tesisi için 1,5 kilometre çelik boru imalatı sevkiyatı başladı ve ekonomik ömrünü tamamlayan boru hattı böylece yenilecek. 

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün öncülüğünde Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü vatandaşların kesintisiz ve sağlıklı suya ulaştırabilmesi için çalışmalarını başlattı. Bu sebeple Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı Ilıca içme suyu tesisinde ömrünü tamamlayan hat için yenileme yapacak. 

“Daha sağlıklı bir yapı…” 

Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Emir yaptığı açıklamada, “Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Cengiz Ergün’ün verdiği talimat ile Ilıca içme suyu tesisinden Akpınar içme suyu dağıtım tesisine su taşıdığımız 1,5 kilometrelik terfi hattını yenilemek için ihalemizi yaptık. Ekonomik ömrü biten eski hat yerine çelik boru hattı ile daha sağlıklı bir yapı inşa edeceğiz. Manisalılar kesintisiz ve sağlıklı içme suyuna ulabilek. Ilıca tesisi için 11 milyon 675 bin TL yatırım gerçekleştirildi. 1488 metre çelik boru hattı sevkiyatı yapılıyor. Yaptığımız yatırımların Manisalı vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı. 

Başa dön tuşu