Ekonomi

Market denetiminde ekipleri şaşkına çeviren olay! Raflardaki ürünlerin çoğunun tarihi geçmiş

Marketlere yönelik denetimler sıklaştı. Son dönemde fahiş fiyat artışı şikayetlerinin ardından tüm marketlere yönelik denetimler başladı. Ekipleri, market denetimlerini sıklaştırdı ve raflardaki tüm ürünler incelemeye alındı. Hem ürün incelemesi hem de fiyat karşılaştırmaları yapılmaya başlandı. Bazı marketlerdeki tarihi geçmiş ürünler ekipleri şaşkına çevirdi.

İstanbul’daki marketlerde de denetimler sıkı bir şekilde devam ediyor. Ekipler, girdikleri bazı marketlerde karşılaştıkları manzara karşısında büyük şaşkınlık yaşıyor. Raflardaki ürünlerin tarihlerini inceleyen ekiplerin gördükleri karşısında büyük şok yaşadığı öğrenildi. Şikayetler üzerine denetime çıkan zabıta ekiplerinin gittiği bir markette raflarda son kullanma tarihi 3 ay, 5 ay hatta 10 ay bile geçmiş ürünler ele geçirildi. İşte detaylar…

SON KULLANMA TARİHİ GEÇMİŞ ÜRÜNLER BULUNDU

Vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine denetime çıkan zabıta ekipleri gittikleri bir markette karşılaştıkları manzara karşısında büyük bir şok yaşadı. İstanbul’daki bir marketin raflarındaki ürünlerin son kullanma tarihinin 3 ay, 5 ay hatta 10 ay geçtiği tespit edildi. Zabıta ekipleri gördükleri karşısında büyük bir şok yaşadı.

TARİHİ GEÇMİŞ ÜRÜNLERİ SATIYORLAR

Vatandaşların market raflarında son kullanma tarihi geçmiş ürünler bulunduğuna dair şikayetleri üzerine harekete geçen zabıta ekipleri, marketleri denetime çıktı. Yapılan detaylı inceleme sonucunda raflarda son kullanma tarihi geçmiş kolilerce ayran ve kefir ele geçirildi. Sür burger ve milkshake gibi ürünlerin son kullanma tarihinin de 3 ay, 5 ay hatta 10 ay geçtiği görüldü. Çoğunlukla çocukların tükettiği bu ürünler ekipler tarafından imha edildi. Tarihi geçmiş ürünleri sattıkları tespit edilen marketlere de ceza yazıldı.

Başa dön tuşu