Medya

MASKİ’den Manisalılara e-devlet üzerinden hizmet

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Manisalıların hayatını teknolojiyi kullanarak kolaylaştırmaya devam ediyor. MASKİ, Manisalı vatandaşların e-devlet üstünden “abonelik sözleşmeleri feshi” yapabilmesini sağladı.

MASKİ Genel Müdürlüğü, e-devlet adresinden Manisalı vatandaşlarının kolayca işlemlerini yapabilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Artık vatandaşlar kuruma gitmeden “Abonelik sözleşmesi feshi başvurusu”nu e-devlet üzerinden gerçekleştirebilecek. Aboneliğini sonlandırmak isteyen vatandaşlar e-devlet adresine giriş yaparak arama butonuna MASKİ ve Manisasu yazarak sözleşmelerini feshedebilecekleri kısma girebilir.

Buraya geldikten sonra eski başvuru yoksa, yeni başvuru kısmını seçerek aboneliğin bulunduğu adresin sözleşmesini feshedebilir. “Abonelik Sözleşme Fesih Formu”nu okuduktan ve onayladıktan sonra en kısa zamanda suyun kapanmasını istediği tarihi vatandaşlar seçebilir. Başvurunun tamamlanması için ödeme bilgilerini de sisteme girmeleri gerekiyor. Sonrasında işlemler tamamlanmış oluyor.

Abonelik devir işlemleri

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Abone İşleri Daire Başkanlığı’nın planladığı ve Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan hizmeti artık vatandaşlar aktif olarak kullanabiliyor. Buna ek olarak Abone İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, “Manisalılar artık yeni hizmetimizle iş yerlerinden, evden ya da istedikleri yerden telefonları veya bilgisayarları üzerinden giriş yaparak abonelik fesih işlemlerini kolay şekilde yapabiliyorlar. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün verdiği talimat ile e-devlet üstünden abonelik devir işlemlerinin de yapılabilmesi için çalışmaları sonlandırmak üzereyiz. Kısa sürede vatandaşların hizmetine sunarak yenilikler yapmaya devam edeceğiz.” açıklamasını yaptı.

Başa dön tuşu