Medya

MASKİ’den yoğun çalışma! Yaşanan sel ve baskınları önlemeye çalışıyorlar

Manisa merkezde ve ilçelerinde yaşanan şiddetli yağış sonrasında oluşan sel ve baskınlar sebebiyle MASKİ Genel Müdürlüğü harekete geçti. MASKİ ekiplerinin çalışmalarını Kanalizasyon Dairesi Başkanı Mümin Deniz’de izledi.

Manisa’nın genelinde süren şiddetli yağış sebebiyle vatandaşların can ve mal kaybına uğramaması için MASKİ Genel Müdürlüğü yoğun çalışmalara başladı. Özellikle yağışın daha yoğun gerçekleştiği Akhisar ilçesinde yapılan müdahaleleri Kanalizasyon Dairesi Başkanı Mümin Deniz bizzat takip etti.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Manisa’da gün boyu süren yağıştan sonra 17 ilçede Kanalizasyon Dairesi Başkanlığına bağlı olan ekipler ile çalışmalarına başladı. Özellikle Akhisar’da yaşanan sorunlar nedeniyle vatandaşların bir daha mağdur olmaması için çalışmalar gün boyunca devam etti.

Akhisar’da bulunan Hacıishak Mahallesi’nin 251 ve 258 Sokak ile Ulucami 374 Sokak, Cumhuriyet mahallesi bölgelerinde yapılan çalışmaları Kanalizasyon Dairesi Başkanı Mümin Deniz’de yerinde takip etti. Mümin Deniz ile beraber, Büyükşehir Belediyesi Akhisar Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Tahsin Arslan ile MASKİ İlçe Şefi Ali Tekinol’da çalışmalarda bulundular.

“Olumsuzluğa rastlamadık”

Çalışmaları yerinde bizzat inceleyen Daire Başkanı Mümin Deniz şu ifadelere yer verdi:

“Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün ilimizdeki sağanak yağış uyarısına yönelik ekiplerimiz harekete geçti. Herhangi bir taşkın yaşanmaması, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanabilmesi adına gün boyu sahadaydık. Akhisar ilçesinde de kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarında temizlik çalışmaları yoğun olarak yapılıyor. Çalışmalar sırasında bir olumsuzluk görmedik. Tüm ekiplerimizle beraber hemşerilerimizin yanında ve sahadayız.”

Başa dön tuşu