Medya

MasterChef’te ilk finalist belli oldu mu, ilk isim kim?

MasterChef’te son yaklaştı! İlk finalistin kim olduğu merak ediliyor. İşte MAsterChef Türkiye’nin ilk finalisti…

MasterChef’te ilk finalist belli oldu mu, ilk isim kim? TV8 ekranlarının sevilen programı MasterChef’te sona sayılı günler kaldı. Jüri üyelerinde Mehmet, Somer ve Danilo şefin yer aldığı yarışma programının ilk finalisti merak ediliyor. 3 yarışmacı arasından ilk finalist kim oldu?

MasterChef Türkiye’de final heyecanı doruklara kadar yaşanıyor! En sona kalan Kıvanç, Metin ve Ayaz, ilk finalisti belirlemek için canla başla çalıştı. Şefler ilk finalist için hangi ismi seçti? MasterChef Türkiye’nin ilk finalisti hangi yarışmacı oldu?

İLK OYUN PUANLARI

Jüri üyeleri Mehmet, Soner ve Danilo Şef ilk oyunda yarışmacıların yemeklerini puanladı. İlk yarışma sonucunda jüri üyelerinin değerlendirme ve elemeleri sonucunda Kıvanç 26, Metin 23 ve Ayaz da 18 puan aldı.

İKİNCİ OYUN ANA YEMEK

Üç dişli rakip ilk oyunun ardından ikinci oyunda ana yemek için yarıştı. Tabaklar jüri üyeleri tarafından değerlendirildi ve puanlandı. İkinci oyunda Ayaz ana yemek tabağından 21 alarak puanını 41’e yükseltmiş oldu. Metin an yemek tabağının değerlendirilmesinin ardından 23 puan alarak toplam puanını 46’ya yükseltmiş oldu ve son olarak Kıvanç da ana yemek tabağından 23 puan alarak toplam puanını 49’a çıkartmış oldu.

FİNALİSTİ BELİRLEYEN ÜÇÜNCÜ OYUN PUANLARI

Metin Kıvanç ve Ayaz son oyunda karşı karşıya geldi. Yarışmacılar üçüncü oyunda seçmiş oldukları meyvelerden tatlı tabağı hazırladı. Üçüncü tabak puanıyla Ayaz 65 puana ulaşarak üçüncü sırada yerini aldı. Metin üçüncü oyun sonunda 69 totalde 69 puan almış oldu ve yarışmayı ikinci olarak tamamladı.

FİNALİST 71 PUANLA KIVANÇ OLDU

Kıvanç üçüncü oyunun ardından 71 puana ulaşarak adını ilk finalist olarak yazdırmayı başaran yarışmacı oldu. Konuyla ilgili olarak; “Çok çalışmam gerek, eksiklerim çok fazla. Hiçbir şey bitmiş değil aksine daha yeni başlıyor. Hala çalışmaya devam edeceğim.” sözlerini kullandı.

Başa dön tuşu