Spor

Mehmet Demirkol Düzce depreminden sonra öyle bir tavsiye verdi ki görenler eleştiri yağmuruna tuttu

Ünlü futbol yorumcusu Mehmet Demirkol, dün gece saatlerinde meydana gelen Düzce depreminin ardından yaptığı yorumla tepkileri üzerine çekti. Düzce Gölyaka’da saat 04.08 sularında meydana gelen şiddetli depremin ardından vatandaşlar korku ve panikle kendilerini dışarı attı. İstanbul, Ankara, Sakarya ve Kocaeli gibi çok sayıda ilde de hissedilen şiddetli depremin ardından sosyal medyadan da çok sayıda paylaşım yapıldı. Herkesi korkutan deprem sonrasında ünlü futbol yorumcusu Mehmet Demirkol’un verdiği tavsiye tepki topladı.

Düzce’de Gölyaka ilçesinde 23 Kasım 2022 saat 04.08 sularında meydana gelen 5,9 şiddetindeki deprem büyük korku ve panik yaşattı. Depremin İstanbul, Sakarya, Kocaeli ve Ankara2da da hissedildiği bildirildi. Depreme uykuda yakalanan vatandaşlar kendilerini korku ve panikle sokağa attı. Herkese büyük bir korku yaşatan Düzce depreminin ardından ünlü futbol yorumcusu Mehmet Demirkol’dan vatandaşlara bir tavsiye geldi. Demirkol, ‘Evinizde bel seviyenizin üzerinde hiçbir şey olmasın’ dedi.

MEHMET DEMİRKOL’DAN TEPKİ ÇEKEN TAVSİYE

Düzce depreminin ardından sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan futbol yorumcusu Mehmet Demirkol, ‘Bizzat 99’da Gölcük’te asker olarak yaşadığım deprem tecrübesi: Evinizde bel seviyesinin üzerinde hiçbir şey olmasın. Hele yatak odasında gardrop… Kaç kişiyi bu şekilde, hem de bazen sağlam binalarda kaybettik tahmin edemezsiniz.’ ifadelerini kullandı.

‘UZMAN OLMADIĞINIZ KONULARDA BİLGİ VERMEYİN’

Ünlü futbol yorumcusu Mehmet Demirkol’un sosyal medya üzerinden depremin hemen ardından verdiği bu tavsiye çok eleştirildi. Demirkol’un paylaşımının altına çok sayıda yorum yapıldı. Sosyal medya kullanıcılarından bazıları bunun pratikte uygulanabilir bir şey olmadığını belirten yorumlar yaptı. Demirkol’un paylaşımına gelen yorumlardan bazıları şöyle;

– ‘7+2 evimin bir odasına giyinme odası yapma zamanı gelmiş o zaman’

– 70 metrekare evde dolabı nereye koysun millet’

– ‘Pratikte çok uygulanabilir bir şey olmadığını siz de biliyorsunuz’

– ‘Uzman olmadığınız konularda bilgi vermeyin’

– ’50 metrekare evimde dolabı yatak odasına koyma gafletinde bulunmam ne büyük hata. Hemen akşam başka bir yer bulayım kendime’

Başa dön tuşu