Asayiş

Milli Savunma Bakanlığı Pençe Kılıç Hava Harekatı’ndan görüntüler paylaştı: Terör yuvaları yerle bir ediliyor

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye ve Irak’ın kuzeyindeki terör örgütü YPG/PKK hedeflerine başlattığı gece yarısı operasyonundan ilk görüntüler paylaşıldı. Milli Savunma Bakanlığı, hava harekatından ilk görüntüleri paylaştı. Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi Twitter hesabından paylaşılan görüntüler sosyal medyanın gündemine yerleşti.

Türkiye’nin Suriye ve Kuzey Irak’a başlattığı hava harekatı dünyanın gündeminde. Dünya basınında geniş yer bulan hava harekatı sosyal medyada da çok konuşuldu. TSK’nın operasyonundan ilk görüntüler ise MSB tarafından ‘Terör yuvaları tam isabet vuruşlarla yerle bir ediliyor’ notuyla Twitter üzerinden kamuoyuyla paylaşıldı. İşte operasyonla ilgili tüm detaylar…

TSK’DAN HAVA HAREKATI

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye ve Irak’ın kuzeyindeki terör örgütü YPG/PKK hedeflerine yönelik gece yarısı Pençe-Kılıç Hava Harekatı başlattı. Teröristlerin inlerinin başlarına yıkıldığı operasyonda terör örgütleri YPG/PKK’nın mevzileri vuruldu.

MSB: TERÖR YUVALARI YERLE BİR EDİLİYOR

Pençe-Kılıç Hava Harekatı ile ilgili resmi sosyal medya hesabından görüntüler paylaşan Milli Savunma Bakanlığı, ‘Terör yuvaları tam isabet vuruşlarla yerle bir ediliyor!’ notunu düştü.

MİLLİ SAVUNMA BAKANI HULUSİ AKAR’DAN İLK AÇIKLAMA

TSK’nın Suriye ve Irak’ın kuzeyinde düzenlediği Pençe-Kılıç Harekatı ile ilgili Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan ilk açıklama geldi. Operasyonu harekat merkezinden yöneten Akar, ‘Teröristlere ait barınak, sığınak, tünel, mağara ve depolar büyük bir başarıyla tahrip edildi. Terör örgütünün sözde karargahları da tam isabetle vuruldu’ dedi.

‘TERÖRİSTLERİN İNLERİ BAŞLARINA YIKILDI’

Operasyonda sadece ve sadece teröristlere ait yapıların hedef alındığını vurgulayan Bakan Akar, ‘Teröristlerin barınakları, sığınakları, inleri başlarına yıkıldı. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin pençesi bir kez daha teröristlerin tepesindeydi. 40 yıldan beri ülkemizin, milletimizin başına musallat olan terör belasından ülkemizi, milletimizi kurtarmakta azimli, kararlı ve buna muktediriz. Şehitlerimizin, masum insanların kanını hiçbir zaman yerde bırakmadık, bırakmıyoruz, bırakmayacağız! Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından ülkemizin ve milletimizin güvenliğine kast edenlerden yaptıklarının hesabını bugüne kadar sorduk, sormaya devam edeceğiz.’ ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu