Spor

Milli Takım’da yaprak dökümü! Emre Mor’un ardından bir genç yıldız daha kadrodan çıkarıldı

A Milli Futbol Takımı’nın hazırlık maçları öncesinde kadroda adeta yaprak dökümü yaşanıyor. Milli Takımımızın 16 Kasım tarihinde İskoçya, 19 Kasım tarihinde Çekya ile oynayacağı hazırlık maçları öncesinde bir genç yıldız daha kadrodan çıkarıldı. Bilindiği gibi Emre Mor, yaşadığı sakatlık sebebiyle Milli Takım kadrosundan çıkarılmıştı. Kadrodan çıkarılan bir diğer isim ise Merih Demiral oldu.

Genç futbolcu Merih Demiral’ın Milli Takım kadrosundan çıkarılma sebebi merak konusu oldu. 16 Kasım tarihindeki hazırlık maçı öncesinde gelen bu karar futbolseverleri meraklandırdı. TFF’den konuyla ilgili açıklama geldi. TFF, Merih Demiral’ın A Milli Takım’ın oynayacağı hazırlık maçlarının kadrosundan çıkarıldığını duyururken sebebini de açıkladı.

ATALANTA’NIN TALEBİ ÜZERİNE KADRODAN ÇIKARILDI

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan konuyla ilgili kamuoyuna yapılan açıklamada, ‘Atalanta’da forma giyen Merih Demiral, kulübünün Atalanta-Inter karşılaşmasının ardından gönderdiği talep üzerine, FIFA’nın Oyuncuların Statüsü ve Transferleri Talimatı’nın EK 1. Maddeesi’nin 6. bendi uyarınca, A Milli Takım aday kadrosundan çıkarıldı.’ denildi.

EMRE MOR DA KADRODAN ÇIKARILMIŞTI

Öte yandan Fenerbahçe’de forma giyen genç futbolcu Emre Mor’un da yaşadığı sakatlık sebebiyle A Milli Takım aday kadrosundan çıkarıldığı açıklanmıştı.

MİLLİ TAKIM HAZIRLIK MAÇINA ÇIKACAK

Milli Takım, 16 Kasım 2022 Çarşamba saat 20.00’de İskoçya ile 19 Kasım 2022 Cumartesi saat 20.00’de ise Çekya ile hazırlık maçına çıkacak. Türkiye-İskoçya hazırlık maçı Diyarbakır Stadyumu’nda oynanacak. Türkiye-Çekya hazırlık maçı ise Gaziantep’te gerçekleşecek.

ARDA GÜLER KADRODA

Fenerbahçe’nin genç yıldızı Arda Güler’in yanı sıra Emirhan İlkhan, Samet Akaydın ve Tayyip Talha Sanuç da ilk kez A Milli Takım aday kadrosunda yer aldı. Emre Mor, Deniz Türüç ve Cenk Tosun ise uzun bir aranın ardından yeniden Milli Takım’a çağrıldı.

Başa dön tuşu