Ekonomi

Milyonlar sevinçten havalara uçtu! Yılbaşı öncesi promosyonda büyük jest, tam 40 bin TL hesaplara yatıyor

O bankadan promosyona yılbaşı jesti geldi. Milyonlar bu haberi duyunca çığlık atacak. Tam 40 bin TL maaş promosyonu ödenecek.

Milyonlar sevinçten havalara uçtu! Yılbaşı öncesi promosyonda büyük jest, tam 40 bin TL hesaplara yatıyor. Promosyon ödemeleri işçilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Sakarya Toyota fabrikası ise promosyon jesti ile çalışanlarının yüzünü güldürdü. Bu fabrika promosyon ödemeleri kapsamında çalışanlarına tam 40 bin TL ödeme yapacak. Duyanlar kulaklarına inanamadı. Fabrika işçilerini mutlu eden bu promosyon ödemelerinin tek seferlik olarak hesaplara yatırılacağı belirtildi.

Promosyon ödemeleri gündemdeki yerini korurken 40 bin TL gibi rekor bir ödeme ile gündeme gelen Sakarya Toyota fabrikası, işçisine adeta bayram ettirdi. Sakarya Toyota fabrikasında çalışan işçiler gelen güzel haberle rahat bir nefes aldı. İşçilerin cebini rahatlatacak promosyon ödemeleri tek seferlik olarak hesaplarına yatırılacak. İşte bayram ettiren promosyon ödemeleri ile ilgili tüm detaylar…

40 BİN TL’LİK REKOR PROMOSYON

Toyota, standart olarak görev alan işçilere her yıl Nisan ayında zam yapıyor. Toyota bu kapsamda işçilerine Nisan 2022’de yüzde 91.3’ten yüzde 2002e varan bir zam oranıyla adından bahsettirmişti. Bununla da kalmayıp Kasım 2022’de yüzde 35 oranında zam kararı alan Toyota, taşeron çalışanlara ise yüzde 28.5 oranında zam yapmıştı. İşçilerin maaşlarına yaptığı zamlarla gündem olan fabrika, şimdi de promosyon ödemeleri ile fark yarattı.

YÜZLERİ GÜLDÜREN ÖDEMELER HESAPLARDA

Toyota, Kasım ayı içerisinde duyurusunu yaptığı promosyon ödemeleri ile çalışanlarının yüzünü güldürdü. Tam 40.000 TL promosyon ödemesinin hesaplara yatacağını duyuran fabrika, maaş ödemelerinin yanı sıra kadrolu ve taşeron işçilere ödeme müjdesi de verdi. İş Bankası ile 4 yıllık sözleşmeye imza atan Toyota, yapılan bu anlaşma doğrultusunda kadrolu çalışanlarına 40 bin TL ödeme yapacak. Ödemeler hesaplara geçmeye başladı.

Başa dön tuşu