Yaşam

Mucize mi arıyorsunuz! Geceleri yatmadan önce ayağınızın altına limon sürün! Etkisini görünce şoke olacaksınız!

Limon mutfaklarımızın vazgeçilmezi, ama onun bu etkisini daha önce hiç duymadınız. Her gece yatmadan önce ayağınızın altına limon sürün ve mucizeye tanık olun. Bu etkisine asla inanamayacaksınız.

Cilt bakımı hepimiz için çok önemli. Ancak biliyorsunuz ki kullandığınız ürünlerin doğal olması ve cildinize uygun olması da büyük önem taşıyor. Bunun yanında cilt bakımı yapmaya Hiçbirimiz ihmal etmiyoruz ancak ayaklarımızın bakımını çoğu zaman atlıyoruz. Evinizde bulunan bir malzeme ile yapacağınız bu ayak bakımı sayesinde çok rahat edeceksiniz. Sadece bir limonu gece ayağınızın altında sürmeniz yetecek. İşte ayağınızın altına limon sürmenin mucize etkileri…

Genellikle cilt bakımında doğru ürünleri kullanmak adına tercihimizi doğal ve evimizde bulunan ürünlerden yana kullanıyor.  Ancak genellikle kişisel bakımda yüze daha çok önem veriyor ayakları atlıyoruz. Kesinlikle bakım yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli yerlerden biri de ayaklar. Eğer bakımsız ayaklara sahip olmak istemiyorsanız Şimdi size vereceğimiz tavsiyelere mutlaka kulak verin. Sadece bir limon kullanarak daha Bakımlı ve güzel ayaklara sahip olabilirsiniz… İşte limonla ayak bakımının formülleri…

LİMONLA AYAK BAKIMI NASIL YAPILIR?

Her evde bulunan özellikle salataların vazgeçilmezi olan limon ayak bakımında da kullanılıyor. Gerçekten limon kullanarak ayaklarınız için harika bakım yapabilirsiniz. Peki, limonu ayak bakımında nasıl kullanacaksınız? Bazen peeling yaparak bazen maske yaparak ayak bakımınıza limonu ekleyebilirsiniz. İşte limonun onun ayak ve cilt bakımı için kullanımları.

CİLT BAKIMI İÇİN LİMON KULLANIMI

Limon sayesinde cildinizi Kuru ve ölü deriden kurtarma şansına sahip olduğunuzu biliyor muydunuz? Eğer cildiniz pul pul dökülüyorsa limon peelingi yaparak mükemmel sonuç alabilirsiniz. Bunun için ayaklarınızı limon ve ovalamanız yeterli olacak.

Doğası gereği asidik olan limon Bu özelliği sayesinde cildi aydınlatır ve tırnakları beyazlatır. Böylece cildinize daha taze ve temiz bir his verir. Eğer limonla cildinizi aydınlatmak istiyorsanız ılık su ile doldurduğunuz bir kâsenin içine 2-3 damla limon suyu dökün. Bu suyun içerisinde bir süre ayaklarınızı bekletin. Daha egzotik bir etki almak istiyorsanız içerisine gül yaprakları da ekleyebilirsiniz.

Ayaklarınızı daha tazelenmiş hissetmek istiyorsanız yine limon ve oval aldıktan sonra güzelce yıkayabilirsiniz. Ayak banyosunda limon kullanırken içerisine birkaç damla bal eklemek nemlendirici etki de yapacaktır.

Yeni ayak kokusundan kurtulmak için de limonun etkisi son derece büyüktür. Daha güzel kokan ayaklar için yukarıda da belirttiğimiz işlemleri yaparken banyonun içerisine limon esansiyel yağı eklemeniz yeterli olacaktır. Ilık suyun içerisine ekleyeceğiniz limon esansiyel yağı aynı zamanda ayağınızı nemlendirir.

Görüldü geçen bir gün sonrasında ayaklarınızın biraz şımartılmaya ihtiyacı yok mu Sizce de? Günün yorgunluğunu atmak için eve geldiğinizde iyi bir limon suyu banyosu yapmak ayaklarınız için rahatlatıcı olacaktır. Limon suyu banyosunu hazırlamak için bir kabın içerisine ılık su alın bir bardak bal ve limon suyu ekleyerek ayaklarınızı bu banyonun içerisinde bekletin. Ardından ayaklarınıza iyi bir nemlendirici uygulayabilirsiniz.

LİMON İLE CİLT BAKIMI EKONOMİKTİR

Ayak bakımını limon ile yapmak hem rahatlatıcı hem doğal hem de çok ekonomiktir. Markalı pahalı ürünler satın almak yerine limon olarak ayaklarınızı hem kokudan kurtarabilir hem de rahatla atabilirsiniz.

Başa dön tuşu