Spor

Muslera Dünya Kupası’nda men cezasıyla karşı karşıya! Galatasaray da etkilenebilir! Eğer ceza alırsa hemen bırakacak

2022 Dünya Kupası turnuvası devam ederken Katar’ın ev sahipliği yaptığı turnuva heyecanlı karşılaşmalara sahne oluyor. Birbirinden güçlü ve iddialı takımların mücadele ettiği Dünya Kupası’nda Galatasaray’da forma giyen ve Dünya Kupası için Katar’a giden Uruguaylı futbolcu Fernando Muslera, Uruguay ile Gana arasında oynanan karşılaşmada yaşanan olaylarla gündeme gelmişti. FIFA, maçta yaşanan olaylarla ilgili soruşturma başlatmıştı. Deneyimli kaleci Muslera ile takım arkadaşları Jose Gimenez, Cavani ve Diego Godin, hakemlere ağır yüklenmişti. Hakeme fiziksel müdahalede bulunan Muslera’nın alacağı ceza merak konusu oldu.

Muslera’nın hakeme fiziksel müdahalesi ve FIFA’nın Gana-Uruguay karşılaşmasında yaşanan olaylarla ilgili soruşturma başlatmasının ardından yıldız kalecinin men cezasıyla karşı karşıya olduğu iddiaları gündeme gelmeye başladı. Maçta çıkan olayların ardından FIFA tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Muslera’nın 10 maç ceza alma tehlikesiyle karşı karşıya olduğuna dair iddialar da gündemde. Muslera’nın Böyle bir ceza alması durumunda milli takım kariyerini noktalayacağı konuşuluyor.

FIFA SORUŞTURMA BAŞLATTI

Gana ile Uruguay arasında oynanan maç esnasında olay çıkmış ve ortalık bir anda karışmıştı. Karşılaşma sonrasında Muslera ile takım arkadaşları Cavani, Jose Gimenez ve Diego Godin, hakemlere ağır şekilde yüklenmişti. Muslera, hakeme fiziksel müdahalede bulunmuş, Cavani ise VAR monitörünü yumruklamıştı. FIFA, maçın ardından yaşanan bu olaylarla ilgili Uruguay Futbol Federasyonu, yıldız kaleci Muslera ve diğer 3 takım arkadaşı hakkında soruşturma başlattı. Muslera’nın 10 maç ceza alabileceği konuşuluyor.

10 MAÇ CEZA ALABİLİR

2022 Dünya Kupası turnuvası kapsamında Gana ile karşılaşan Uruguay’ın kalecisi Muslera ve 3 takım arkadaşı maçın ardından çıkan olaylarla gündeme geldi. Maçtan sonra çıkan olaylarla ilgili Cavani, Muslera, Jose Gimenez ve Diego Godin hakkında FIFA Disiplin Komisyonu tarafından soruşturma başlatıldı. Herkes Muslera ve 3 takım arkadaşının alacağı cezayı merak ederken maç cezası alması beklenen Muslera’nın herhangi bir men cezası alması durumunda ise alacağı bu cezadan Galatasaray’ın da etkilenebileceği belirtildi.

MİLLİ TAKIMI BIRAKABİLİR

Gana maçının ardından 3 takım arkadaşı ile birlikte hakemlere yoğun itirazlarda bulunan Muslera’nın hakemi ittirmesi sonucunda FIFA’nın maçta çıkan olaylarla ilgili Muslera ve diğer 3 takım arkadaşı hakkında başlattığı soruşturma merakla takip edilmeye başlandı. Muslera’nın alacağı cezayla ilgili gelen tahminler ise oldukça kritik. Deneyimli eldivenin 10 maç cezayla karşı karşıya kalabileceği öngörülüyor. Henüz Muslera’nın cezası belli olmadı ancak böyle bir cezayla karşı karşıya kalması halinde milli takımı bırakacağı iddia ediliyor.

Başa dön tuşu