Spor

Muslera şok oldu! Aldığı ceza şaşkına çevirdi

Galatasaray’un yıldız kalecisi Fernando Muslera, 2022 FIFA Dünya Kupası’nda Gana’da gerçekleşen karşılaşmada hakeme itiraz etmesi nedeniyle ceza aldı.

2 Aralık 2022 tarihinde Uruguay ile FIFA arasındaki 2022 Dünya Kupası karşılaşmasındaki olaylar sebebiyle FIFA cezaları açıkladı.

Hakeme karşı saldırgan davranış nedeniyle Uruguay Milli Takımı fena döküldü. Fernando Muslera ile Jose Maria 4’er, Diego Godin ve Edinson Cavani 1’er karşılaşmaya çıkamayacak. Ek olarak Gimenez ve Muslera 20’şer bin İsviçre Frangı para cezası da aldı.

Cezalar Uruguay Milli Takımı’nın bundan sonraki resmi maçlarında geçerli olacak. Futbolculara verilen cezalara ek olarak Uruguay Futbol Federasyonu, ilk sahada gerçekleşecek maçında kısmi tribün kapatma ile 50 bin İsviçre Frangı para cezasına uygun görüldü.

Hakemi itmişti

Gana – Uruguay 2022 Dünya Kupası H Grubu’nun son karşılaşmasında maç sonucunda 2-0 Uruguay’ın yenmesi ile sonuçlanmıştı. Ancak gol averajı sebebi ile üçüncü olarak grubu tamamlayan ve turnuvada kalamayan Uruguay Alman hakem Daniel Siebert’in üstüne gitmişti.

Futbolcular hakeme çok sert tepkilerle yaklaşmış ve Muslera hakemin üstüne yürürken eliyle arkadan itmişti. Hakem Muslera’nın bu davranışıyla şok olmuştu.

Başa dön tuşu