Spor

Nusret şimdi yandı! Sahaya inmişti, FIFA soruşturma başlattı

Ünlü restoran işletmecisi Nusret Gökçe, 2022 FIFA Dünya Kupası final maçında son düdüğün çalmasıyla birlikte sahaya inmiş ve kutlamalara katılmıştı. Nusret’in sahaya inerek dünyaca ünlü yıldız futbolcu Messi’nin yanına gitmesi ve ona fotoğraf çekilmek için ısrar etmesi dünya basınında geniş yer bulmuştu. Günlerdir konuşulan bu olay ciddi bir boyuta ulaştı ve FIFA devreye girdi.

2022 FIFA Dünya Kupası’nda Messi’li Arjantin’in şampiyonluğu kadar ünlü restoran işletmecisi Nusret’in yaptıkları da çok konuşuldu. Nusret, final maçındaki son düdükle birlikte sahaya inmiş ve Messi’nin yanına giderek onunla fotoğraf çekilmek için ısrarcı olmuştu. Sahaya inerek Arjantin’in sevincine dahil olan Nusret’in bu hareketleri başına iş açtı. FIFA’nın yaşanan olaylar hakkında soruşturma başlattığı öğrenildi.

SAHAYA İNMİŞTİ

2022 FIFA Dünya Kupası turnuvasının final maçında Arjantin ile Fransa arasında oynanan şampiyonluk karşılaşmasında Arjantin’in galibiyeti alarak şampiyonluğun sahibi olmasının ardından ünlü restoran işletmecisi Nusret Gökçe, bir anda sahaya inmiş ve Arjantin’in kutlamalarına dahil olmuştu. Dünya Basınında geniş yer bulan bu olay Nusret’in başını derde soktu. Sahaya giren Nusret’in Messi ile iletişimi de geceye damga vurmuştu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Günlerdir spor manşetlerinden düşmeyen bu olay ciddi bir boyuta ulaştı. Sky Sports’ta yer alan habere göre, FIFA, Nusret’in Dünya Kupası final maçının son düdüğünün ardından sahaya girerek kutlamalara katılmasıyla ilgili soruşturma başlattı. FIFA’nın Dünya Kupası turnuvası kapsamında belirlediği bazı kurallar bulunuyor. Bu kurallardan biri kupaya dokunmamak. Orijinal FIFA Dünya Kupası’na sadece galipler, eski galipler ve devlet başkanları dokunabiliyor. Bu durumda Nusret, kupaya dokunarak FIFA kurallarını ihlal etmiş oldu.

Başa dön tuşu