Ekonomi

O bankadan maaş alanlara 36 bin TL promosyon ödenecek! İlk kez bu rakama yükseldi

Bankalar maaş promosyonu ödemelerinde çıtayı yükseltiyor. Yeni rakamlar belli oldu. O banka maaşını taşıyanlara tam 36 bin TL ödeme yapacak.

Bankaların emekli ve kamu çalışanları için ödedikleri maaş promosyonu 2023 yılında da hız kesmeden devam ediyor. Bankaların yeni yılda yeni promosyon teklifleri gün yüzüne çıkmaya başladı. Bu defa duyanlar hayrete düşecek. Çünkü banka promosyonu ödemeleri resmen 3 katına kadar yükseldi. Maaşını taşıyan ve 3 yıl boyunca o bankadan alma sözü verenlere ödenecek yeni maaş promosyonu 6 bin TL oldu. İşte ayrıntılar…

Emekli promosyon ücretleri son dönemlerde en çok konuşulan haberler arasında yer alıyor. Sadece emekliler değil, artık kamu çalışanları da bankalardan promosyon alma şansına sahip. Kurumlar personelleri için bankalarla masaya oturarak 3 yıllık anlaşma sağlıyor. Son promosyon anlaşması ise Yapı kredi bankası ve BOTAŞ arasında oldu. Yapılan açıklamaya göre Yapı kredi Bankası, BOTAŞ personeline rekor bir promosyon ödemesi yapacak.

36 BİN TL İÇİN İMZALAR ATILDI

BOTAŞ’tan yapılan açıklamaya göre Yapı Kredi ile yapılan promosyon görüşmeleri sona erdi. Görüşmeler sonucunda anlaşmaya varılırken, Yapı Kredi Bankası tarafından 2023 yılında BOTAŞ personeline ödenecek olan promosyonun 36.000 olacağı duyuruldu. hem Yapı Kredi Bankası hem de BOTAŞ yeni promosyon sözleşmesini açıklama ile duyurdu.

EN YÜKSEK PROMOSYONU ANADOLU ÜNİVERSİTESİ ALDI

2022 yılında emekli maaş promosyonu ve kamu çalışanlarını ödenen promosyon ücretleri yoğun ilgi görmüştü. 2023 yılında da promosyon ile ilgili haberler gelmeye devam ediyor. geçtiğimiz yılın en yüksek promosyon ücretini Anadolu Üniversitesi çalışanları almıştı. bir banka ile anlaşmaya Varan Anadolu Üniversitesi’nin çalışanlarına 42500 TL promosyon ödemesi yapılacağı bildirilmişti. 2023 yılının en yüksek promosyon anlaşması ise BOTAŞ’TAN geldi. Yapı Kredi ile bir süredir promosyon görüşmeleri yürüten BOTAŞ personeli için 36.000 TL’lik promosyon anlaşmasına vardı.

Başa dön tuşu