Asayiş

O illerde yaşayanlar dikkat! Lapa lapa kar geliyor, pastırma sıcakları bitti! İşte il il liste

Meteorolojiden o illere uyarı geldi. Pastırma sıcakları bitiyor, Lapa Lapa Kar Geliyor. Meteoroloji il il hava durumu listesi belli oldu.

O illerde yaşayanlar dikkat! Lapa lapa kar geliyor, pastırma sıcakları bitti! İşte il il liste

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden o illere uyarı geldi. Artık sıcak havalar sona eriyor Kar Geliyor. Meteorolojiden hangi ilde ne zaman kar yağacağı bilgisi paylaşıldı. Yoğun kar yağışı birçok ilde etkisini gösterecek ve günlerce sürecek. Peki, bu hafta sonu hava nasıl olacak? Hangi illerde kar yağacak? Meteoroloji il il hava durumu listesi ve detaylar haberimizde…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hafta sonu hava durumu tahmin raporunu yayınladı. Bu hafta sonu artık Pastırma sıcakları bitiyor havalar iyice soğuyacak. Özellikle hafta sonu için plan yapmayı düşünenler mutlaka baksın. Çünkü birçok ilde kar yağışı etkili olacak. Peki hangi illerde kar yağacak? Meteoroloji hafta sonu hava durumu tahminleri ve detaylar haberimizde…

METEOROLOJİ 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNLERİ YAYINLANDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 5 günlük hava durumu tahmin raporu yayınlandı. Yayınlanan yeni rapora göre birçok ilde bu hafta sonu itibarıyla kar yağışı etkili olmaya başlayacak. Hava sıcaklıkları da ciddi anlamda düşecek. Kar yağışının yoğunluğunu arttıracağı illerde vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları istendi.

HANGİ İLLERDE KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre kar yağışı özellikle Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki yüksek kesimlerde etkili olacak. Doğu Karadeniz’in yükseklerinde de kar yağışı bekleniyor. Hafta sonu Uludağ ve Kartepe gibi tatil bölgelerinde de her yer beyaza bürünecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre kar yağışının etkili olduğu bölgelerde hava sıcaklıkları da hissedilir derecede düşecek.

İSTANBUL’DA KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

Milyonlarca kişinin İstanbul’a kar ne zaman yağacak sorusuna yanıt arayışı da devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmelere göre bu hafta sonu İstanbul’da hava sıcaklıkları mevsim normallerinde olacak ve kar yağışı beklenmiyor. İstanbul’a beklenen kar yağışının ise ocak ayından itibaren etkili olacağı tahmin ediliyor.

Başa dön tuşu