Ekonomi

Öğrencilere TCKN son hanesine göre toplu ödeme veriliyor! 3 aylık tek seferde 3 bin 750 TL ödeme hesaplara geçiyor!

Üniversite öğrencilerine devletten müjde! TCKN son hanesine göre hesaplara toplu ödeme yatıyor. 3750 TL ödemeyi hemen ATM’den çekebilirsiniz.

Öğrencilere TCKN son hanesine göre toplu ödeme veriliyor! 3 aylık tek seferde 3 bin 750 TL ödeme hesaplara geçiyor! Devlet, tüm vatandaşlarına A’dan Z’ye ödeme vermeye devam ediyor. Üniversite öğrencileri de eğitim gördükleri süre boyunca devletten destek alabiliyor. KYK burs ve öğrenim kredisi başvuruları Geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Bu yıl biraz geç açıklanan burs sonuçları üzerine devlet toplu Ödeme yapacak. Öğrenciler TC kimlik no son hanesine göre 3 aylık ödemelerini hesaplarından çekebilecek. Şimdi öğrenciler büyük bir heyecanla KYK kredi ve burs ödeme tarihlerini araştırıyor. Peki, KYK kredi ve burs ödemeleri ne zaman yatacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Geçtiğimiz günlerde KYK burs ve kredi başvuru sonuçları açıklanmıştır. Milyonlarca üniversite öğrencisi de bu sayede devletten yardım almaya başlayacak. Kredi ödemeleri geri ödemeli olarak yapılacak ancak burs ödemeleri geri ödemesiz olacak. Üniversiteye bu yıl başlayan ve ilk defa KYK ödemesi alacak olan öğrenciler 3 aylık ödemelerini toplu olarak hesaplarından çekebilecek. Öğrenciler şimdi heyecanla ödemelerin tarihini araştırıyor. Peki, KYK burs ve kredi ödemeleri ne zaman başlıyor? KYK burs ve kredi ödeme tarihleri haberimizde…

ÖĞRENCİLERE TOPLU ÖDEME NE ZAMAN YAPILACAK?

Bu yıl ilk kez KYK üzerinden kredi ve burs alacak öğrenciler için ödeme tarihleri merak konusu oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından öğrencilerin hesabına her yıl burs ve kredi ödemesi yapılıyor. Ancak başvuru sonuçlarının geç açıklanması nedeniyle 3 aylık ödeme toplu olarak hesaplara geçiyor. Bu yıl da KYK ödemeleri toplu olarak hesaplara yatacak.

KYK toplu ödemelerim ne zaman hesaplara yatacağım merak konusu oldu. Ancak henüz Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Bu konuda bir açıklama yapılmadı. Geçtiğimiz yıllara bakacak olursak KYK burs ve kredi ödemeleri toplu olarak Aralık ayı içinde hesaplara yatmıştı. Bu yıl da aralık ayı bitmeden ödemelerin hesaplara geçmesi bekleniyor. Ancak en geç Ocak ayında ödemeler öğrencilerin hesaplarına yatacak.

T.C. KİMLİK NO SONUNA GÖRE ÖDEME YAPILIYOR

KYK burs ve kredi ödemeleri toplu yapıldıktan sonra T.C. kimlik no sonuna göre her ayın 6 ve 10 günleri aralığında hesaplara geçiyor. 2022 yılı toplu ödemelerinin Ocak ayına sarkabileceği konuşuluyor. Çünkü şu anda meclis gündeminde asgari ücret zammı ve ehliyete konusu var. Bu sebeple öğrencilerin ödemeleri Ocak ayının ilk haftasına sarkabilir.

2022-2023 KYK BURS VE KREDİ ÖDEMELERİ NE KADAR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile 2022-2023 KYK burs ve kredi ödemelerine zam geldiğini duyurmuştu. Buna göre geçtiğimiz yol 850 TL olarak ödenen KYK lisans bursları bu yıl 1250 TL oldu. Geçtiğimiz yıl 1700 TL olarak ödenen yüksek lisans bursları Bu yıl 2500 TL olurken geçtiğimiz yıl 2550 TL olarak ödenen doktora bursları ise 3 bin 750 TL’ye yükseldi.

Başa dön tuşu