Ekonomi

Öğrenciye devletten karşılıksız nakdi destek! PTT üzerinden 3.000 TL yardım parası alma şansınız var

Milyonlarca öğrenciye aile Bakanlığından müjdeli haber. Başvuru şartlarını taşıyanlara 3000 TL öğrenci yardımı parası verilecek. Şartlar resmen açıklandı.

Öğrenciye devletten karşılıksız nakdi destek! PTT üzerinden 3.000 TL yardım parası alma şansınız var. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirlilere ihtiyaç sahibi kişilerden sonra şimdi de öğrencilere destek ödemesi duyurusu yaptı. Bakanlıktan yapılan açıklamada öğrencilere başvuru yapmaları halinde 3000 TL nakdi destek sağlanacağı bildirildi. Ödemeler PTT üzerinden yapılacak. Başvuru şartları da resmen açıklandı. Aile Bakanlığı öğrenci yardımı başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

Aile Bakanlığı öğrencilere PTT’den karşılıksız yardım verecek. Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği ve araştırdığı yardım paketinin detayları ortaya çıktı. Yüzbinlerce üniversite öğrencisi başvuru yapmaları halinde ödemeden faydalanabilecek. Başvurular ise Online olarak ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları üzerinden yapılabilecek. Peki, aile Bakanlığı öğrenci destek paketi başvuru şartları neler? Aile Bakanlığı öğrenci yardımı başvuruları nasıl yapılır?

BAKANLIKTAN ÖĞRENCİLERE DEV DESTEK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, eğitim öğretim hayatı sırasında masraflarını karşılamakta güçlük çeken öğrencilere destek ödemesi veriyor. Özellikle 2023 yılında maliyetlerin artması ile birlikte Bakanlığın öğrencilere sağladığı destek de arttı.

Eğitim öğretim giderlerini karşılamakta düşünüp çeken aileler başvuru yapmaları durumunda devletten 3.000 liraya varan destek alabiliyor. Karşılıksız ve geri ödemesiz sağlanan bu destek İlkokulu ortaokul lise ve üniversite öğrencilerine istisnasız veriliyor. Başvurular e-devlet’ten kabul edilirken ödemeleri ise PTT’den yapılıyor.

YARDIM PARASI RESMEN AÇIKLANDI

Devletten 3.000 TL öğrenci yardımı almak isteyenler başvuru işlemlerini nasıl yapacağını merak ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya yanıp konu ile ilgili milyonlarca kişinin sorularına cevap verdi. Sosyal medya hesabından önemini açıklamalarda bulunan bakan yanık, öğrencilerin T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile Giriş yaparak e-devlet üzerinden başvuru yapabileceğini duyurdu.

Başvuru için öncelikle T.C kimlik no ve şifre ile e-devlet girişi yapmalı ardından da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesine gelmelisiniz. Burada bulunan sosyal ve ekonomik Hizmet ön başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurmanız gerekiyor. Formu doldurmayı tamamladıktan sonra başvuru yap butonuna tıklayarak onaya gönderebilirsiniz. Öğrenci yardımı başvuru formu 10 gün içinde bakanlık tarafından değerlendirilmektedir

Yapılan değerlendirmeler sonucunda başvurusu uygun bulunan adayların ödemeleri her ayın 15’inden itibaren hesaplara yatmaktadır. Ödemelerinizi dilerseniz PTT’den Dilerseniz de başvuru esnasında verdiğiniz IBAN numarası üzerinden alabilirsiniz. Aile Bakanlığı öğrenci yardımı ödemeleri her ay karşılıksız olarak hesaba yatmaktadır.

Başa dön tuşu