Ekonomi

Okula giden çocuğu olan ailelere müjde! Devlet ilkokul, ortaokul, lise öğrencilerine 8500 TL eğitim yardımı veriyor

Çocuğu okuyan ailelere devletten burs müjdesi geldi. İlkokul ortaokul lise fark etmiyor. Yükseköğretimde eğitim görenlerde alabiliyor. Tam 8500 TL eğitim bursu verilecek.

Okula giden çocuğu olan ailelere müjde! Devlet ilkokul, ortaokul, lise öğrencilerine 8500 TL eğitim yardımı veriyor. Devlet, çocuğu okuyan ailelere sosyal yardım imkanlarının yanı sıra burs imkanı da sağlıyor. İlkokul ortaokul lise ve üniversite öğrencisi çocuğunuz varsa başvuru yaparak bir asgari ücret tutarında burs alma imkanına sahip olabilirsiniz. Başvuru şartları belli oldu. Çocuğu eğitim gören aileler bu fırsatı sakın kaçırmayın sonra üzülürsünüz. Maddi desteğe ihtiyaç duyan herkes başvuru yapabiliyor. Devletten eğitim yardımı ile ilgili her şey haberimizde…

Okula giden çocuğu olan tüm ailelere müjdeli haber geldi. Devlet asgari ücret tutarında eğitim yardımı verilecek. Anne babalar başvuru yapmak için geç kalmayın. Eğitim yardımı ödeneği ile ilgili tüm detaylar bakanlık tarafından açıklandı. Çocuklu ailelere verilecek olan yardımdan ilkokul ortaokul lise ve üniversiteye giden çocuğu olan tüm aileler faydalanabilir. Devletten eğitim yardımı almak için başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

OKULA GİDEN ÇOCUĞU OLAN AİLELERE 8500 TL YARDIM

Çocuğu olan aileler ekonomik koşullar nedeniyle hayatını sürdürmekte güçlük çekiyor. Ancak devlet bu konuda sıkıntı yaşayan ailelere maddi yardım müjdesi verdi. Okula giden çocuğunuz varsa başvuru yapmanız halinde devletten eğitim yardımı alabilirsiniz. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde eğitim yardımı ile ilgili tüm detayları tek tek açıkladı. Eğitim yardımı almak isteyenlerin başvurularını e-Devlet üzerinden yapmaları gerekiyor. Başvuru şartları da belli oldu. Üstelik ilkokul ortaokul lise öğrencisi fark etmiyor. Devletten eğitim yardımı biraz asgari ücret yani 8500 TL tutarında tüm çocuklar için veriliyor.

EĞİTİM YARDIMI BAŞVURULARI NASIL YAPILIR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni eğitim yardımı imkanından dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelerin başarılı çocuklarının yararlanacağını duyurdu. Yani eğitim yardım alabilmek için çocukların okul hayatında dereceye girmiş olması gerekiyor. Başarılı olan çocuklara verilecek olan yardım miktarı da eğitim kademesine göre farklılık gösteriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamaya göre ilkokulda ortaokulda eğitim görenlere 3300 TL, lisede eğitim görenlere 5500 TL ve üniversitede eğitim görenlere 8500 TL yardım verilecek.

Devletin eğitim yardımı almak için başvuru işlemleri e-Devlet üzerinden Yada milli eğitim bakanlığı il ve ilçe müdürlükleri üzerinden yapılabilecek. Yardımdan faydalanmak isteyen ailelerin çocuklarının kimlik kartı ile birlikte gerekli yerlere giderek müracaat etmeleri gerekiyor. Devletin sağladığı bu eğitim bursu tek sefere mahsus olarak çocuklara verilecek. O sebeple ailelerin başvurularını bir defaya mahsus yapmaları yeterli olacak. Söz konusu eğitim bursundan yaklaşık 4 milyon ailenin faydalanması bekleniyor. Ayrıca eğitim bursunun sadece devlet okullarında eğitim gören çocuklar için geçerli olduğu da öğrenildi.

Başa dön tuşu