AsayişTurgutlu

Otobüs ve kamyonet çarpıştı! 7 kişi yaralı

Manisa Turgutlu ilçesinde seyir halindeki kamyonet ve yolcu otobüsünün çarpışması sonucunda 7 kişi yaralandı, 3’ü çocuk.

Manisa’ya bağlı Turgutlu ve Salihli arasındaki Avşar Mahallesi civarında gerçekleşen kazada Pamukkale Turizmin yolcu otobüsü ile bir kamyonet çarpıştı. Eskişehir’den yola çıkan 20 EC 006 plakalı aracın şoförü Murat Erdem Ç. ile aynı istikamette hareket eden 45 ZA 4105 plakalı kamyonetin şoförü İsmail D.’nin çarpışması sonucunda oluşan kazada yaralılar var.

Otobüsün kontrolden çıkması sonucunda yol kenarında bulunan bir elektrik direğine çarptı. Vatandaşların ihbarıyla bölgeye itfaiye, sağlık ekipleri ve polis sevk edildi. 50 yolcunun bulunduğu otobüste şoför Murat Erdem Ç. sıkıştığı yerden uzun çalışmalar sonucunda kurtarıldı.

Yolcular arasındaki Hande Ç. (6), Saadet P. (66) İLE Himmet K. Hafif yaralı olarak kurtarılırken kamyonet şoförü ile kızları Fatma D. (3), Mürşide D. (5) hafif yaralarla kazadan kurtuldu.

Kazadan sonra E-96 karayolunun normal trafik akışı sağlanırken Serdal İmren adındaki vatandaş otobüsün direğe çarptığını kıvılcımlarla uyandığını ve çok korktuklarını ifade etti.

Kazadan sağ kurtulan yaralılar ise Turgutlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Başa dön tuşu