Ekonomi

ÖTV matrah düzenlemesinden sonra fiyatlar düşüyor! İşte sıfır otomobillerin yeni fiyatları

Binlerce kişinin büyük bir merakla beklediği ÖTV matrah düzenlemesi Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Matrah düzenlemesinin ardından gözler araç fiyatlarına çevrildi. Yapılan düzenleme sonrasında araç fiyatlarında herhangi bir değişiklik olup olmayacağı ve sıfır araç fiyatlarında bir düşüş gerçekleşip gerçekleşmeyeceği merak ediliyordu. Yıl sonu yaklaşırken araç alacakların beklediği müjdeli haber geldi ve matrah düzenlemesi yürürlüğe girdi.

Araç alacakların müjdeli haberle birlikte yüzü güldü. ÖTV matrah düzenlemesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Matrah düzenlemesinin ardından konuyla ilgili tüm detaylar merak konusu oldu. Bu düzenleme kapsamında 1600 CC altındaki araçlarda alt limit 184 bin lira olurken, üst limit ise 280 bin lira olarak belirlendi. Matrah düzenlemesi sonrasında sıfır araç almak isteyenler yeni fiyat listesini araştırmaya başladı. İşte matrah düzenlemesinin ardından sıfır araçların yeni fiyatları ve tüm detaylar…

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Binlerce kişinin merakla beklediği ÖTV matrah düzenlemesi Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren kararın ardından otomobillerde ÖTV matrah limiti artırıldı. Yeni düzenlemeyle birlikte 1600 CC altı araçlarda alt limit 184 bin lira, üst limit ise 280 bin lira oldu.

SIFIR OTOMOBİLLERİN YENİ FİYAT LİSTESİ

– Opel Corsa 1.2 HP benzinli Elegance paket fiyatı 499 bin liradan 444 bin liraya düşecek.

– Yeni düzenleme ile birlikte 566 bin liradan satılan Ford Fiesta 1.1 Style 534 bin liradan satılacak.

– Hyundai İ10 1.0 MPI 67 PS Jump model araç ise 331 bin liradan 182 bin liraya düşecek.

– Volkswagen Polo 1.0 Manuel model aracın fiyatı ise 524 bin liradan 465 bin liraya düşecek.

– Citroen C3 1.2 PureTech 83 HP Manuel paket araç ise 461 bin liradan 384 bin liraya gerileyecek.

– Renault Clio JOY 1.0 SCe 65 bg model aracın fiyatı ise 448 bin liradab 373 bin liraya düşecek.

– Toyota Yaris 1.5 Vision benzinli Manuel aracın yeni fiyatı ise 517 bin liradan gerileyerek 459 bin 600 lira olarak güncellenecek.

 

Başa dön tuşu