Medya

Özge Ulusoy, babasını kaybettiği kazanın kamera kayıtlarını istiyor

Özge Ulusoy’un babası emekli Albay Haydar Ulusoy, Elif Nasır’ın cipiyle çarpması sonucunda vefat etmişti. Elif Nasır tutuklanmış “taksirle ölüme neden olma” suçu ile 2 ila 6 yıl arasında hapis istemiyle yargılanıyordu. Hazırlanan iddianame kaza anı görüntülerinin dosyada olmamasından dolayı mahkeme tarafından iade edildi.

4 Aralık günü Çankaya ilçesindeki Turan Güneş Bulvarı’nda Elif Nasır, marketten alışveriş yaptıktan sonra evine giderken, karşı tarafa geçmeye çalışan avukat emekli albay Haydar Ulusoy’a çarptı. Ulusoy kazada yaralanarak hastaneye kaldırıldı, fakat kurtarılamadı. Elif Nasır ise gözaltına alınarak tutuklandı.

2 ila 6 yıla kadar hapis istemi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen kazayla ilgili soruşturma tamamlandıktan sonra iddianame hazırlandı. İddianamede, birden karşısına çıkan Haydar Ulusoy’a otomobiliyle çarpan Elif Nasır için “taksirle ölüme neden olma” sebebiyle 2 ila 6 yıla kadar hapis cezası istendi.

Ek olarak mahkumiyet halinde sürücünün ehliyetine 3 yıla kadar el konulması da talep edildi. Hazırlanan iddianame Ankara 39. Asliye Ceza Mahkemesi’ne iletildi.

Mahkeme iddianameyi iade etti

Kazaya dair mobese kameraları görüntüleri ve Haydar Ulusoy’un kaza olmadan önce alışveriş yaptığı iddia edilen marketin güvenlik kamerası görüntülerinin iddianamede bulunmaması ve soruşturma aşamasında olan kaza yerinde keşif gerçekleştirilmemesi nedenleri ile iddianameyi savcılığa geri gönderdiler.

Savcılık ise mahkemenin istediği görüntülerin olmadığını belirerek iddianameyi tekrar mahkemeye gönderdi. Şimdi Ankara Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi, itirazı ele alacak ve iddianamenin kabul edilip edilmediğine dair karar sonuçlandırılacak.

Başa dön tuşu