Ekonomi

Para ve piyasa uzmanından çarpıcı yorum! Altını olanlar dikkat: Düşüşe hazır olun!

Altın uzmanı İslam Memiş yine yorumlarıyla ses getirdi. Memiş, tarih belirterek uyardı ve elinde altın olanlara önemli bir uyarıda bulundu. İslam Memiş’in son uyarısı ne oldu? Detaylar haberimizde…

Para uzmanı İslam Memiş, altın ve para piyasalarındaki son gelişmeleri değerlendirerek, altın fiyatlarındaki ani yükselişin ardından kısa vadeli bir kâr satışı olabileceğini öne sürdü. Memiş, altındaki bu düşüşün yılın son düşüşü olabileceğini de öngörüyor. Ancak yaz aylarında altının yeni zirvelere ulaşabileceğini ifade ediyor.

Mali analist İslam Memiş yaptığı konuşmada altın fiyatlarında son dönemde yaşanan yükselişi değerlendirerek olası düşüş uyarısında bulundu. Ekonomi piyasalarının önde gelen isimlerinden Memiş, altın yatırımcılarını tavsiyelerine kulak vermeleri konusunda uyardı. Altın fiyatlarında son dönemde yaşanan artışın ardından son bir düşüşün gelebileceğini ve bu yılki düşüş trendinin sona erdiğini açıkladı.

Memiş, altın fiyatlarındaki artışı küresel ekonomik belirsizlik ve jeopolitik gerilimler gibi çeşitli faktörlere bağladı. Ancak bu faktörlerin mevcut yükseliş trendini sürdürmek için yeterli olmayabileceğini vurguladı. Bu nedenle, yatırımcılar yakın gelecekte olası bir düşüşe hazırlıklı olmalıdır.

ALTIN FİYATLARI NEDEN DALGALANDI?

ABD’de art arda gelen iflaslar, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın faiz açıklamalarını etkisiz hale getirdi. Powell’ın yüksek faiz oranlarına ilişkin konuşmasının ardından altın fiyatları başlangıçta gerilese bile daha sonra bankacılık krizi ışığında böyle bir politikanın sürdürülebilir olmayacağı kabul edildi. Bunun sonucunda altın fiyatları yeniden yükselmeye başladı.

İSLAM MEMİŞ’TEN ALTINLA ALAKALI ALTIN UYARI!

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş’e göre, altın fiyatlarında son dönemde yaşanan yükseliş kısa vadeli bir kar satışına ve ardından düşüş trendine neden olabilir. Ancak Memiş, bu düşüşün yılın son düşüşü olabileceğini ve altının yaz aylarında potansiyel olarak yeni rekor seviyelere ulaşabileceğini de öngörüyor.

Kapalıçarşı’da bir haftada gram altının fiyatı 50 TL artarak cari piyasa değerini 1182 TL’ye çıkardı. 1140 TL’den kısa vadeli bir kar satışı söz konusu olabilirken, bu yılın son geri çekilmesi olabileceği için yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor. Gram altının yaz aylarında yeni rekorları test edebileceğini ve fiyatların önümüzdeki aylarda potansiyel olarak 1200 TL’ye ulaşacağı ifade ediliyor.

Başa dön tuşu