Siyaset

Patlamanın yaşandığı İstiklal Caddesi’ne giden Ümit Özdağ yine Bakan Soylu’yu hedef aldı

Tüm Türkiye’yi yasa boğan Taksim İstiklal Caddesi’ndeki bombalı saldırı sonucunda 6 vatandaşımız hayatını kaybetti, 81 vatandaşımız ise yaralandı. Terör saldırısı olduğu ortaya çıkan ve faili yakalanan olayla ilgili siyasilerden de peş peşe açıklamalar geldi. Bombalı saldırının gerçekleştirildiği yere giden Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun olayla ilgili yaptığı açıklamaları değerlendirdi ve çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Taksim’e bombalı saldırının gerçekleştirildiği İstiklal Caddesi’ne giden Ümit Özdağ, buradan açıklamalarda bulundu. İstihbaratın 15 gün öncesinden bu bölgede bir yoğunlaşma tespit ettiğini söyleyen Özdağ, Bakan Soylu’nun kamuoyuna verdiği bilgilerle kendisinin edindiği bilgilerin çok farklı olduğunu belirtti. İşte Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın Taksim açıklamalarından öne çıkan tüm başlıklar…

‘SINIRA MAYIN DÖŞENSEYDİ BU ALÇAK KENDİSİ PATLAR ÖLÜRDÜ’

Taksim’e giden ve 6 vatandaşımızın hayatını kaybettiği bombalı saldırı ile ilgili konuşan Özdağ, ‘Dün burada 6 şehit verdik. Ülke böyle yönetilmeye devam ederse daha çok şehit vereceğiz ne yazık ki. Türk milletinin başı sağ olsun ama artık Türk milletine de başsağlığı dilemek istemiyoruz. Bunun için Hatay’a sembolik mayın döşemeye gitmiştik. Eğer bizim istediğimiz olsa sınıra mayın döşenseydi buraya gelen alçak sınırda mayınla kendisi patlar ölürdü.’ dedi.

‘BENİM EDİNDİĞİM BİLGİ ÇOK FARKLI’

Açıklamasının devamında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yüklenen Özdağ, ‘Patlama sırasında kendisi Suriye’de olan Süleyman Soylu’nun bir açıklama yaptığını ve bazı imalarda bulunduğunu duyduk. Gerçekten Süleyman Soylu’nun ifade ettiği gibi bu hadisenin arkasında bahsettiği devlet mi var? Yoksa bir başka devlet ile mi bağlantı var? Önümüzdeki günlerde bunun ortaya çıkacağını göreceğiz. Çünkü benim edindiğim bilgi Süleyman Soylu’nun kamuoyuyla paylaştığı bilgiden oldukça farklı gözüküyor.’ dedi.

BAKAN SOYLU: TAZİYE MESAJINI KABUL ETMİYORUZ

Taksim’deki bombalı saldırının ardından açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘Biz bize verilen mesajı aldık, mesajın ne olduğunu da biliyoruz. Amerikan Büyükelçiliği’nin taziye mesajını kabul etmiyoruz, reddediyoruz. Kobani’yi terör bölgelerini besleyen, oradan Türkiye’nin huzurunu bozmaya çalışan bu anlayışa, kendi senatolarından para gönderen bir devletle müttefikliğimiz elbette tartışılmalıdır.’ demişti.

 

Başa dön tuşu