Ekonomi

Prim borcu olan EYT’lileri emekli edecek kredi desteği geldi! Akbank’tan EYT’lilere kredi verilecek! SGK prim borçları bu yöntemle kapanacak!

Türkiye’nin uzun süredir gündeminde yer alan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda çözüm nihayet geldi. Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından yürürlüğe giren EYT yasası resmen uygulanmaya başladı. Bu kapsamda EYT’li olup ancak SGK prim borçları nedeniyle emekli olamayanların durumu ise merak ediliyor.

Yasal düzenlemenin tamamlanmasının ardından bankalardan da EYT kapsamında farklı destekler verilmeye başladı. Bu kapsamda Akbank’tan yapılan duyuruya göre SGK prim borçlarını ödeyerek EYT’den yararlanmak isteyenler için düşük faizli kredi seçenekleri sunulacak.

EYT’LİLERE DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ DESTEĞİ GELDİ!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim borcu olanlar için Akbank’tan cazip kredi teklifi geldi. Prim borçlarını kredi ile kapatarak vatandaşların EYT kapsamında emekli olması desteklenecek. Bu kapsamda Akbank tarafından EYT İhtiyaç Kredisi ile düşük faizli finansman sağlanıyor.

Avantajlı faiz oranları ile SGK prim borçları için EYT ihtiyaç kredisinden yararlanarak vatandaşların çok daha kolay bir şekilde emekli olmaları desteklenecek. Prim borçları nedeniyle emekli olmayan vatandaşlar Akbank’ın kredi fırsatından yararlanabilecek.

EYT İHTİYAÇ KREDİSİ ŞARTLARI NELER?

Emekliliğe ilk adımı atmak isteyen ancak SGK prim borcu nedeniyle emekli olamayanlara Akbank’tan yüzde 1,78 faiz oranların sahip EYT İhtiyaç Kredisi sunuluyor. Faiz oranları kredi tutarı, vadesi ve risk skoruna göre değişmektedir.

Avantajlı faiz oranlarına sahip kredi kapsamında ssadece hayat sigortası teminatlı ihtiyaç kredileri geçerlidir. Buna ek olarak sigortasız krediler şubelerden bilgi alınması da mümkündür. Kredi başvurusu ve kullanımı ise sadece şubelerden yapılabilmektedir. EYT şartlarını sağlayan ve SGK prim borcu olan müşteriler şubeden kredi kullanırken çeşitli istenen belgeler ile başvurularını yapabileceklerdir.

EYT İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA

Akbank EYT İhtiyaç Kredisi kapsamında erteleme dahil azmi vade 50.000 TL’ye kadar olan kredilerde 36 ay, 50.000 TL ile 100.000 TL arasındaki kredilerde 24 ay ve 100.000 TL ve üzerindeki kredilerde ise 12 ay olarak belirlenmiştir. Yüzde 1,78 faiz oranları ile uygulanacak kredi kapsamında kredi miktarına, vade ve kredi skoruna göre farklı oranlar belirlenmektedir.

Başa dön tuşu