Ekonomi

PTT 18 yaş üstü herkese verecek! Tek sefere mahsus 1.417 TL karşılıksız yardım verilecek

PTT’den 18 yaşından büyük herkese tek sefere mahsus ödeme verilecek. 1417 TL yardım için PTT şubelerinden hemen başvuru yapabilirsiniz.

PTT 18 yaş üstü herkese verecek! Tek sefere mahsus 1.417 TL karşılıksız yardım verilecek. 18 yaşını dolduran herkese tek sefere mahsus ödeme verilecek. PTT, başvuru yapanlara 1417 TL yardım parası vereceğini açıkladı. Başvurular bugün bitiyor elimizde çabuk tutun. PTT nakit yardım için başvuru şartları ve merak edilen tüm detaylar haberimizde.

Nakit paraya ihtiyacı olan maddi durumu yeterli olmayan milyonlarca kişiye PTT’den nakit destek ödemesi veriliyor. PTT’den Yardım almak isteyenlerin TC kimlik kartı ile birlikte şubelerden ya da e-devlet üzerinden başvuru yapmaları yeterli oluyor. PTT’den 18 yaşını dolduranlara yeni bir yardım duyurusu daha geldi. Başvuru yapanlara 1417 TL karşılıksız yardım verilecek. Tek sefere mahsus olarak yapılacak olan bu yardım için başvuru şartları açıklandı.

BUGÜN BAŞVURULAR BİTİYOR

PTT’den 18 yaşından büyük kişilere geri ödemesiz ve karşılıksız 1417,80 TL yardım verilecek. Yardım başvuruları geçtiğimiz hafta başladı ve bugün sona eriyor. Yani 31 Ocak 2023 günü yardım başvurusu için son gün. Dar gelirli olan yardıma muhtaç olan ihtiyaç sahibi kişiler Bu yardım için başvurularını yapabilecek. PTT yardım parası için başvuru yapanların tekrar bir başvuru yapmasına gerek yok sonrasında TC kimlik kartı ile birlikte şubelere giderek ödemeden yararlanabilirsiniz.

BAŞVURU ŞARTLARI AÇIKLANDI

Dar gelir eve ihtiyaç sahibi kişiler için PTT aracılığıyla verilecek olan 1417 TL yardım parası Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesinden karşılanıyor. Hane içindeki kişi başına düşen gelir Asgari ücretin üçte birinden az olanlar, Türkiye vatandaşı olanlar ve Türkiye’de yaşayanlar bu ödemeden faydalanabiliyor. Ayrıca bu ödeme çocuk bakım evlerinde kalan çocuklar için de sağlanıyor. 31 Ocak 2023 tarihine kadar başvuru yapmanın zorunlu olduğu yardım için başvurular e-devlet üzerinden, PTT şubelerinden, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarından yapılabiliyor.

Maddi anlamda sıkıntı yaşayan vatandaşlar bu yardım için T.C kimlik kartları ile birlikte PTT şubelerine giderek başvuru yapabilir. Ödeme 2023 yılı için tek sefere mahsus olarak yapılacak. Ödemelerin takip eden 10 gün içerisinde hesaplara geçeceği öğrenildi. Yani bugün başvurusunu yapanlar 15 Şubat’tan önce yardım ödemesini alabilecek.

Başa dön tuşu