Ekonomi

PTT hesaplarına 1300 TL ödeme yattı! Aile Bakanlığı yılın son günü bombayı patlattı, hemen hesapları kontrol edin

Aile Bakanlığı’ndan yılın son gününde büyük müjde geldi. Bakanlık Aile Destek programı kapsamında Ocak ayı ödemelerini öne çekti. Bugün hesaplara 1300 TL ödeme yaptı.

PTT hesaplarına 1300 TL ödeme yattı! Aile Bakanlığı yılın son günü bombayı patlattı, hemen hesapları kontrol edin. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişilere aile Bakanlığı tarafından verilen sosyal yardımlar sürüyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık milyonlarca kişinin bütçesini rahatlatacak Aile Destek paketi ödemeleri ile ilgili çok önemli bir açıklama yaptı. Aralık ayı ödemeleri geçtiğimiz günlerde tamamlanmıştı fakat yılbaşı sebebiyle Ocak ayı aile destek yardımı ödemeleri öne çekildi. Hemen PTT’de hesaplarınızı kontrol edin. Aile Bakanlığı 1300 TL nakit yardımı hesaplara yatırdı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sosyal yardım ödemeleri Yeni yılda da devam edecek. Bakanlık tarafından dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişilerin hesaplarına nakit destek ödemeleri yatıyor. Aile Destek paketi aralık ayı ödemeleri Geçtiğimiz günlerde yeni tamamlanmıştı. Ancak aile bakanı sosyal medya hesabından sürpriz bir açıklama yaparak Ocak ayı ödemelerinin öne çekildiğini duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine Ocak ayının ortalarında ödenmesi gereken aile destek yardımı ödemeleri bugün hesaplara geçti. Hemen PTT hesaplarınızı kontrol edebilir ve 1300 TL yardım ödemesinden faydalanabilirsiniz.

CUMHURBAŞKANI TALİMAT VERDİ ÖDEME ÖNE ALINDI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Temmuz ayından bu yana daha gelirli, ihtiyaç sahibi, Asgari ücretli ve emekli için Türkiye Aile Destek programını devreye aldı. Program kapsamında hane içinde kişi başına düşen gelir Asgari ücretin üçte birinden az olması halinde kişilerin gelir durumuna göre yardım veriliyor. 12 ay boyunca devam edecek olan Aile Destek programı kapsamında 850 ile 1300 TL arasında ödeme yapılıyor. Aynı zamanda çocuklar için ayrı bir ödeme de hesaplara geçiyor. Çocuk bileşiğini ile birlikte yapılan ödemeler neredeyse 2000 TL’ye varıyor.

Aile bakanı Derya Yanık sosyal medya hesabından sürpriz bir duyuru yaparak Ocak ayında ödenmesi gereken aile destek yardımı ödemelerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı üzerine erkene çekildiğini bildirdi. Yani yeni yıl öncesinde vatandaşların aile destek yardımı ödemeleri hesaplarına yattı. Bugün itibarıyla ödemeleri PTT hesaplarınızdan yada banka hesaplarımızdan alabilirsiniz.

MİLYONLARCA AİLE FAYDALANIYOR

Türkiye Aile Destek paketi yardımı milyonlarca aileye veriliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık konuyla ilgili yaptığı açıklamada yaklaşık 4 milyon ailenin aile yardımı ödemelerinden faydalandığını bildirdi. Aynı zamanda ailelerin destek yardımı ödemelerine ek olarak çocuk bileşeni ile de Anaokulu desteği veriliyor.

Böylece dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileler çocuklarını anaokuluna yazdırmaları halinde devlet doğrudan masraflarını karşılıyor.

Başa dön tuşu