Ekonomi

PTT’den binlerce kişiyi ilgilendiren duyuru geldi! Yılsonu gelmeden PTT personel alımı yapacak! Sınavda çıkacak sorular da açıklandı

PTT’den iş arayanları ilgilendiren son dakika personel alımı duyurusu geldi. Yılsonu gelmeden personel alımı yapılacak. PTT personel alımı için sınav şartı da aranmıyor.

PTT’den binlerce kişiyi ilgilendiren duyuru geldi! Yılsonu gelmeden PTT personel alımı yapacak! Sınavda çıkacak sorular da açıklandı. PTT personel alımı ilanı duyurusu geldi. Uzun zamandır herkesin merak ettiği ve beklediği personel alımı yılsonu gelmeden yapılacak. Başvurular için tarihler belli oldu. Ayrıca başvuru şartları da açıklandı. Personel alımına ilişkin henüz resmi bir duyuru gelmese de PTT’nin genel alım şartlarına göre başvuruların ayrıntıları ortaya çıktı. Peki, kimler PTT personel alımı başvurusu yapabilir? PTT personel alımı başvuru detayları ve aranan genel ve özel şartlar haberimizde…

İş arayan milyonlara güzel haber. PTT personel alımı tarihi belli oldu. Başvuru yapmak isteyenler elini çabuk tutsun. Personel alımı yılsonu gelmeden yapılacak. Yeni yıl öncesi binlerce kişi iş sahibi olacak. Haberi alan adaylar araştırma yapmaya başladı bile. Peki PTT kaç kişi alacak? PTT personel alımı başvuru şartları ne? PTT personel alımı özel ve genel başvuru şartları ile kadro dağılımı haberimizde…

PTT PERSONEL ALIMI ARANAN ŞARTLAR

PTT personel alımı için aranan genel ve özel şartlar belli oldu. İşte personel alımı başvuru şartları:

  1. a) 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT’nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.
  2. b) On sekiz yaşını tamamlamış ve giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz altı yaşından gün almamış olmak.
  3. c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.
  4. d) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık, fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından mahkûm olmamak.
  5. f) Engelli personel çalıştırılmasına ilişkin mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla, yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.
  6. g) Başka kurum ve kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.

ğ) Atanacağı pozisyon için Yönetim Kurulu tarafından belirlenen öğrenim şartını haiz olmak.

  1. h) Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.

PTT PERSONEL ALIMI İÇİN SINAV YAPILACAK MI?

PTT personel alımı için yazılı sınav yapılacağı öğrenildi. Yazılı sınavda çıkacak konular da açıklandı. PTT personel alımı sınavında çıkacak sorular ve konular ise şöyle:

Türkçe Paragraf, Dil Bilgisi ve Yazım Kuralları

Sözel Akıl Yürütme

Sayısal ve Mantıksal Akıl Yürütme

Temel Yurttaşlık Bilgisi

Türkiye Coğrafyası

Genel Kültürel ve Güncel Sosyo Ekonomik konular

Ölçme becerisi

Başa dön tuşu