Ekonomi

PTT’den bu kişilere yardım ödenecek! 3.090 TL yardım parası almak için şartlar açıklandı

PTT ihtiyaç sahibi kişilere 3090 TL yardım veriyor. Yardım parası almak için başvuru şartları belli oldu. Milyonlarca öğrenci ödemeden faydalanabiliyor.

PTT’den bu kişilere yardım ödenecek! 3.090 TL yardım parası almak için şartlar açıklandı. Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı ile PTT arasında yapılan iş birliği doğrultusunda milyonlarca öğrenci ve sosyal yardım imkanı sağlanıyor. Tam 3090 TL başvuru şartlarını taşıyan öğrencilerin hesaplarına geçiyor. Yardımdan faydalanmak için başvuruları e-Devlet üzerinden yapmak yeterli oluyor. PTT yardım parası başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği yardım ödemeleri ile ilgili PTT den önemli duyuru geldi. Gerekli başvuru şartlarını taşıyan öğrencilere PTT aracılığı ile 3090 TL yardım verilecek. Yüzbinlerce öğrenci karşılıksız ve geri ödemesiz olarak bu ödemeden faydalanabilecek. Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı ile PTT iş birliği ile yapılan yardım ödemesinden yararlanmak için başvuru şartlarına uygun olmak gerekiyor. PTT den karşılıksız kredi ve burs imkanı için şartlar netleşti. İşte öğrenci Yardımı başvuru şartları…

DAR GELİRLİ VE İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE

Günümüzdeki ekonomik koşullar nedeniyle aileler çocuklarının ekonomik giderlerini karşılamak da güçlük çekiyor. Özellikle kırtasiye fiyatlarında yaşanan artış okul ücretleri derken vatandaşlar çocuklarını okula gönderemeyecek duruma geldi. Neyse ki devlet karşılıksız ve geri ödemesiz sosyal yardımları sayesinde vatandaşlara rahat bir nefes alma imkanı tanıyor. O yardımlardan biri de PTT aracılığıyla öğrencilere sağlanan karşılıksız kredi ve burs fırsatı oluyor. PTT, başvuru şartlarını taşıyan öğrencilere 3090 TL karşılıksız geri ödemesiz yardım parası veriyor. İlkokul ortaokul ve lise fark etmeden öğrenciler bu ödemelerden faydalanabiliyor. Üniversite öğrencilerine de karşılıksız ödeme veriliyor.

PTT VE BAKANLIK DEVREDE

PTT 3090 TL burs yardımı için aile bakanlığı devreye girdi. Sağlanacak olan yardım ödemesi için velilerin başvuru yapması gerekiyor. Ancak 18 yaşından büyük olan öğrenciler yani üniversite öğrencileri başvurularını kendileri de yapabiliyor. Aile bakanlığı ve PTT işbirliğiyle bir verilen öğrenci yardımı başvuruları e-Devlet üzerinden kabul ediliyor. TC kimlik numaranız ve şifrenizle birlikte e-Devlet girişi yaptıktan sonra öğrenci yardımı yazarak gerekli başvuru sayfasına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Burada karşınıza çıkan başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlamanız gerekiyor. Doğru bilgi vermeyenlerin burçları bağlanmış olsa bile kesiliyor.

PTT HESABINA 3090 TL ÖDEME YATIYOR

Sosyal ve ekonomik destek hizmetleri kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilere devlet her ay düzenli sosyal yardım sağlıyor. Başvurusu tamamlanan öğrenciler düzenli olarak PTT den 3090 TL yardım alabiliyor. Yardımlar ilk etapta iki ayda bir olarak veriliyor ancak sonrasında tüm şartları olgunlaşması halinde ödeme aylık olarak öğrencilerin hesabına yatıyor. Aynı ailede birden fazla öğrenci olması da fark etmiyor. Tüm çocuklar için tek tek başvuru yapabilir ve çocuk başına yardım ödemesi alabilirsiniz.

Başa dön tuşu