Ekonomi

PTT’den emekliye promosyon jesti! 30 Kasım’a kadar başvuran SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisine rekor ödeme yapacak

PTT promosyon ödemesi emekliye ilaç gibi gelecek. SSK, BAĞ-KUR ve memur emeklisi ile dul ve yetim aylığı alanlar başvuru yapmaları durumunda 30 Kasım’a kadar binlerce lira ödeme alacak.

PTT’den emekliye promosyon jesti! 30 Kasım’a kadar başvuran SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisine rekor ödeme yapacak. Emekliye Maaş promosyonu yarışına artık PTT’de katıldı. çok sayıda emekli müşterisi olan PTT, promosyon ödemesinde SGK ile Yeni anlaşma imzaladı. 1 Kasım 2022 tarihi itibariyle yürürlüğe giren anlaşma doğrultusunda PTT’nin vereceği promosyon rakamı güncellendi. Peki PTT promosyon ödemeleri ne zaman yatacak soru işareti kasım ayı PTT emekli promosyon ödemeleri yattı mı? Merak edilen soruların cevapları haberimizde…

Milyonlarca emekli için bankalar arasında promosyon rekabeti devam ederken PTT’den Flash bir anda geldi. artık o yarışa PTT’de dahil oldu ve emekliye promosyon ödemesi yapmaya başladı. 1 Kasım 2022 itibariyle SGK ile anlaşma sağlayan PTT, milyonlarca emekli müşterisine yüksek promosyon veriyor. Yani bankalar arasında rekabet devam ederken devletin Kurumu PTT’den bu yarışa dahil oluyor. Peki PTT ne kadar promosyon veriyor? PTT emekli promosyonu yattı mı, ne zaman yatacak?

PTT NE KADAR PROMOSYON VERİYOR?

Milyonlarca emekli müşterisi bulunan PTT, bankalarla yarışa girerek artık maaş promosyonu ödemeye başladı. 1 Kasım 2022 tarihi itibariyle SGK ile anlaşma yapalım PTT taban ücret üzerinden promosyon ödemesi yapıyor. sosyal güvenlik kurumunun taban olarak belirlediği promosyon rakamı ise 5000 TL olmuştu. Yani maaşını taşıyan ve 3 yıl boyunca karma sözü veren tüm emekliler PTT’den 5000 liraya varan promosyon alabiliyor.

PTT KASIM AYI EMEKLİ PROMOSYONU YATTI MI?

Kasım ayı emekli promosyonu için araştırmalar sürüyor. Kasım ayı emekli promosyonu yaptığımı, ne zaman yatacak gibi soruların yanıtı merak ediliyor. 1 Kasım 2022 tarihi itibariyle başvuru yapanlar için ödemeler başladı. yani hemen bugün başvuru yapanlar 3 gün içerisinde PTT’den promosyon ödemesini alabiliyor. PTT promosyon başvuruları şubelerden yapılabiliyor ya da e-devlet üzerinden gerçekleşiyor.

KİMLER PTT’DEN EMEKLİ PROMOSYONU ALABİLİR?

PTT’den emekli promosyonu almak isteyen emekliler 3 yıl maaş alma söz verme karşılığında promosyon fırsatını yakalayabiliyor. SSK, BAĞ-KUR, memur emeklisi olmak fark etmiyor. Aynı zamanda emeklinin hak sahibi olanlar yani dul ve yetim aylığı alanlarda maaşlarını PTT’den alma sözü karşılığında Maaş promosyonu alma şansına sahip oluyor.

Başa dön tuşu