Ekonomi

PTT’den hanelere 2850 TL yardım verilecek! Yeni destek paketi başvuruları başladı

PTT’de yardım seferberliği başladı. Başvuru yapan ailelere yeni destek paketi ile yardım verilecek. 2850 TL yardım başvurusu için okumaya devam edin…

PTT’den hanelere 2850 TL yardım verilecek! Yeni destek paketi başvuruları başladı. Ekonomik krizin devam ettiği günümüzde aileler hayatlarını idame ettirebilmek için devletten sağlanacak destek ödemelerini takip ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı her ay düzenli sağladığı desteklerle vatandaşın elinden tutmaya devam ederken aynı zamanda nakit sıkıntı yaşayanlara bu dönemi daha kolay atlatma imkanı veriyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Aile Destek paketi kapsamında 12 ay boyunca yardıma muhtaç kişilere her ay yardım ödemesi veriyor.

Kapsamı giderek genişleyen Türkiye Aile Destek paketi yardımları vatandaşın sorunlarını etkileyen şekilde çözmeye yardımcı oluyor. Acil nakit ihtiyacı olan, işsiz olan, geçinmekte güçlük çeken, asgari ücretle çalışmasına rağmen hane içinde kişi başına düşen geliri düşük olan kişiler Türkiye aile destek yardımı alabilmek için başvuru yapıyor. Aynı şekilde hane içinde kişi başına düşen gelir Asgari ücretin üçte birinde en az olan emekliler de bu yardımdan yararlanabiliyor. Devletin sağlığının önemli sosyal destek ödemelerinden biri olan aile destek yardımı çocuk bileşeni ile birlikte 2850 TL’ye kadar ulaşıyor. Peki, nasıl başvuru yapabilirsiniz? Türkiye aile destek yardımı Şubat ayı ödemeleri ne zaman yapılacak?

AİLE DESTEK YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Türkiye Aile Destek paketi yardımı devletin sağladığı diğer sosyal yardım ödemeleri gibi belirli şartları taşıyan kişilere veriliyor. Aile destek yardımı alabilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, gün hane içindeki kişi başına düşen gelir Asgari ücretin üçte birinden az olması ve Türkiye sınırları içinde yaşıyor olmak gerekiyor. Bu şartları Taşıyan kişiler başvuru işlemlerini T.C kimlik numarası ve şifreleri ile birlikte e-devlet girişi yaparak online şekilde yapabilir. Ancak e-devlet şifresi olmayanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına T.C kimlik kartları ile birlikte giderek de başvuru yapma şansına sahip.

AİLE DESTEK YARDIMI ŞUBAT AYI ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Aile Destek paketi yardımı Ocak ayı ödemeleri biraz erken yatmıştı. Yılbaşı öncesi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi vatandaşlara sürpriz yaparak Ocak ayı ödemelerini öne çekmişti. Şimdi aile destek yardımı Şubat ayı ödemeleri ne zaman yatacak sorusunun yanıtı merak ediliyor.

Aile destek yardımı Şubat ayı ödemeleri 15 Şubat tarihinden itibaren hak sahibi kişilerin hesaplarına yatacak. Desteğe ihtiyacı olan vatandaşlara sağlanan ödemeler PTT aracılığıyla verilecek. Daha önce Banka hesabı belirtmediyseniz ödemenizi PTT’den kimlik kartınızla birlikte alabilirsiniz.

ÇOCUK BİLEŞENİ DE VERİLİYOR

Aile Destek paketi ödemeleri oldukça geniş kapsamı olan bir destek paketidir. Devlet, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarının tüm ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla geçtiğimiz yıl Temmuz ayında 12 ay boyunca devam edecek şekilde bu ödeme paketini devreye almıştır. Aile destek yardımı almak isteyen vatandaşların başvuru formunu eksiksiz ve tam olarak doldurmaları gerekir. Ayrıca Türkiye Aile Destek paketi ödemelerinden faydalanan kişilerin Anaokulu ve anasınıfı çağında çocuğu olması halinde Çocuk bileşeni alma hakkı da vardır.

Başa dön tuşu