Ekonomi

PTT’den karşılıksız 2 bin 329 TL ödeme veriliyor! Aile Bakanlığı ay sonuna kadar yatıracak, başvuru yapan alacak

Aile Bakanlığının öğrencilere yardım ödemeleri devam ediyor. Başvuru yapanlar ay sonuna kadar PTT’den yardım alabilecek. 2.329 TL ödeme hesaba yatıyor.

PTT’den karşılıksız 2 bin 329 TL ödeme veriliyor! Aile Bakanlığı ay sonuna kadar yatıracak, başvuru yapan alacak. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi herkese devletin sunduğu sosyal yardım imkanları devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, her ay düzenli olarak ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına öğrenci yardımı ödemesi veriyor. SED yardımı olarak hesaplara yatan ödemeler başvuru karşılığında yatırılıyor. Bakanlık, hane içinde olan tüm çocuklara destek sağlıyor. Kasım ayı ödemesi için bakanlıktan duyuru geldi. Başvuru yapanlara PTT’den 2.329 TL ödeme yatırılacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kasım ayı SED ödemeleri başladı. Derya Yanık sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile ödemelerin hesaplara geçmeye başladığını duyurdu. Bakanlık tarafından PTT üzerinden toplamda 349 milyon 452 bin TL ödeme yatırılıyor. Ayrıca destekten faydalanmak için hane içinde eğitim-öğretim gören çocuk olması yeterli oluyor. Ödemeler hane içindeki çocuk sayısına göre yapılıyor. SED ödemesi ile ilgili merak edilen her şey haberimizde…

BAŞVURU YAPAN YARDIM ÖDEMESİNİ ALACAK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre aile odaklı sosyal yardım ödemeleri devam ediyor. Aile bakanı Derya Yanık yaptığı açıklamada çocukların sağlıklı bir şekilde eğitim alabilmeleri için verilen SED ödemelerinde kasım ayı ödemelerinin hesaplara yatmaya başladığını bildirdi.

ÇOCUK BAŞI 2.329 TL ÖDEME YAPILIYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Kasım ayı SED ödemeleri ile ilgili yaptığı duyuruda çocuk başına 2329 TL ödemenin hesaplara geçmeye başladığını duyurdu. Her çocuk için ailelerin ödemeye başvuru yapabildiğini belirten aile bakanı, başvuru şartlarını yerine getirenlere ödemelerin sağlandığını bildirdi. Çocuk yardımı alabilmek için başvuru şartları arasında hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması da yer alıyor. Bu ödemeler çocukların yoksulluk nedeniyle muhtaç duruma düşmesinin önüne geçilmesi amacıyla veriliyor. Aile Bakanlığı, çocuklarının yakınları veya aileleri tarafından bakımlarının sağlanması durumunda eğitim giderlerini sosyal ve ekonomik destek ödemesi ile sağlıyor.

BAŞVURULAR E-DEVLET’TEN YAPILABİLİYOR

Öğrenci yardımı olarak da bilinen SED yardımı ödemeleri için başvurular e-devlet üzerinden ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığı ile yapılabiliyor. Ödemeden yararlanmak için ailelerin gelir testine girmeleri gerekiyor. Gelir testi sonucunda yoksulluk durumunun tespit edilmesi halinde ödemeler hesaba yatıyor. Her ay düzenli olarak verilen SED yardımı 12 ay boyunca sürüyor ve aylık olarak veriliyor.

Başa dön tuşu